Сьогодні дуже багато людей хворіє на цукровий діабет, навіть малі діти. Тому доступні профілактичні засоби залишаються актуальними завжди. Особливо такі, щоб були просто під рукою.
Вдома у нас є чимало помічних засобів для лікування печінки, шлунка, підшлункової залози, навіть якщо ми про це поки не знаємо. От наприклад, сік квашеної капусти сприяє нормалізації обміну речовин.
Або кропива. Особливо не забувайте про неї нині, навесні. Зелений борщ із кропивою або просто настій її молодих листочків необхідні всім членам сім'ї — і дорослим, і малим, — у яких ви помітили надмірну спрагу, сухість у роті. Якщо дитина мочиться вночі в ліжку, доросла людина почала вставати серед ночі в туалет — негайно зверніться до кропиви і пролікуйте їх хоча б місяць. Кропива найбільш корисна, поки її молоді листочки червонясті і їх на стеблах не більше шести.
Настій молодих листочків кропиви
1 ст. л. подрібнених листочків залити склянкою окропу. Настояти 20 хв. Пити по чверті склянки 4 рази на день.
Лікує легку та середню ступінь цукрового діабету хвощ польовий. Його траву заготовляють у червні-серпні й готують з неї відвар (1 ч. л. на склянку окропу, пити по половині чи третині склянки 2-3 рази на день за годину після їди).
Але спочатку, ще до добре відомих нам зелених «ялинок» у хвоща з’являються рожево-бурі спороносні «стовпчики». Вони соковиті, їстівні та забезпечують добру профілактику захворювань підшлункової залози, налагоджують обмін речовин. Їх треба лише зірвати, помити, порізати і додати до салату.
Салат із хвоща польового
2-3 ст. л. подрібнених весняних «стовпчиків» хвоща, 2-3 ст. л. зеленої цибулі, 2 ст. л. щавлю та 7 ст. л. листя кульбаби. Можна додати ще зелений огірочок, кріп, петрушку. Заправити салат олією або сметаною чи майонезом.
Подавайте такі салати усім членам сім'ї. Дійте профілактично. І особливо рано навесні, коли організм збіднився на вітаміни. Такий салат не тільки є профілактикою цукрового діабету, а й водночас забезпечить організм вітамінами, зміцнить його, також пролікує дітей од гельмінтів.
Останніми роками повернув свою популярність топінамбур — земляна груша. І не даремно. Адже ця рослина дуже корисна для здоров'я. Додавайте її бульби до страв, бо ж топінамбур, на відміну від картоплі, корисний хворим на діабет. Якщо дитина не хоче їсти страву з топінамбуром, а ви помітили в неї ознаки захворювання підшлункової залози (сушить у роті, спрага змушує багато пити), то робіть із топінамбура сік. Можна додавати його до чаю (по 10-20 крапель) або давати окремо по чайній чи столовій ложці — залежно від віку. Це буде дієвою профілактикою діабету. Чіпси із топінамбура — смачні та корисні — також до вподоби і малим, і дорослим.
Із топінамбура можна робити смачний салат.
Салат із топінамбура
Дві частини бульб топінамбура, одну частину кореня селери подрібнити, додати подрібненого кореня петрушки, пастернаку, заправити олією, прикрасити зеленню.
Обов'язково відчуєте, наскільки добре цей салат очистить ваш організм, зробить його здоровим і легким.
Для нормалізації рівня цукру в крові радимо також чай із пагонів ожини.
Чай із ожини
1 ст. л. подрібнених пагонів залити 1 л окропу, потримати хвилину на слабенькому вогні. Настояти. Пити в разі діабету упродовж дня. Для профілактики вживати по чверті склянки 4 рази на день.