З глоду можна приготувати чай, настій та відвар, квас, каву і навіть джин. Ці напої смачні і мають лікувальні властивості, якщо застосовувати їх дозовано і регулярно.
Як приготувати чай з молодого ніжного листя можна дізнатись із книжки «Дикі їстівні рослини України» (Рева, Рева, 1976). Є три способи виготовлення чаю. Наприклад, ферментація. Свіже листя прив’ялюють. «Після того, як листя стане м’яким, його скручують, аж доки не виступить волога. Скручене листя розкладають шаром завтовшки 10-15 ммна рогожі і закривають вологими ганчірками, мішковиною, залишаючи на 8-10 год. За цей час відбуваються бродіння і ферментація, які сприяють ароматизації листя. Потім листя сушать при температурі 100-120° в тіні або на повітрі. Висушене листя упаковують у тару, яка не пропускає повітря й вологи».
Настій або відвар із сушених плодів також можна пити як чай, він духмяний, має гарний колір, кислуватий, нагадує чай із плодів шипшини. Для приготування настою беруть 1 ч. л. сухих плодів на склянку окропу, настоюють 10-15 хв. Можна додати на вибір паличку кориці, трохи цукру, цедру лимона, гібіскус. Але корисніший і смачніший чай виходить з відвару. Роблять суміш 5 ст. л. глоду, 5 ст. л. гібіскуса і 2 ст. л. цедри лимону. На 300 мл окропу беруть 1 ст. л. суміші, кип’ятять під кришкою 30 хв., настоюють ще 30 хв. Чай однаково смачний теплим і холодним.
З плодів вийде також корисний і смачний замінник кави. Для приготування беруть цілі сухі плоди або кісточки, що залишились після приготування варення чи желе — їх також треба висушити. Суху сировину мелють дрібно на кавомолці чи у блендері. Це буде непросто, бо плоди і кісточки тверді. Потім отриманий порошок треба підсмажити на середньому вогні, поки він не стане коричневіти (не чорніти!). Далі заварювати як каву. Напій м’якший, ніж кава, з фруктовим смаком.
Квас із глоду:500 г глоду залити невеликою кількістю води, варити 1 год, протерти крізь сито, розвести водою до потрібної консистенції, дати настоятися, процідити. Додати 2 склянки меду або цукру, 30 г дріжджів, залишити бродити на 8-10 діб.
Джин з глоду можна зробити зі звичайної горілки. Покласти промиті плоди (можна видалити кісточки) в стерилізовану пляшку чи банку десь на дві третини об’єму, трохи пересипаючи їх цукром. Залити горілкою, залишивши місце в пляшці, щоб її можна було струшувати. Закоркувати і залишити на місяць, збовтуючи кожні кілька днів, спостерігаючи за зміною кольору. Через місяць процідити через щільний фільтр, залишити в пляшці ще на 2-3 місяці на дозрівання. Має вийти напій, що нагадує квітковий херес. Його можна пити окремо або додавати до лимонаду чи коктейлів.
Але взяти температуру 100-120 градусів ?