Про брусницю чули всі, багато хто любить смакувати цими ягодами. Але цілющою силою наділені не тільки ягоди, а й листя та стебла брусниці. Ягоди збирають у серпні, коли вони дозріють, а от листя для ліків можна збирати двічі за сезон.
Перший раз листя збирають навесні, коли рослина тільки-но збирається цвісти, потім листочки можна збирати ще й восени. Брусниця росте на сухих ґрунтах, на підвищеннях, в горах, та найкраще її збирати в соснових лісах.
Намагайтеся дуже бережно зривати листя і ягоди, щоб не висмикнути рослину с землі. І якщо вже таке трапилось, посадіть вічнозелений кущик у себе в дворі, на городі або в горщику. Бо це цілющі ліки, які не нашкодять ні маленькій дитині, ні вагітній жінці.
Зібране листя сушать в приміщенні з вентиляцією, зберігають впродовж 3 років. Воно містить глікозид арбутин, гідрохінон, урсулову, винну, галову, хінну, елагову кислоти, дубильні речовини, таніни.
В серпні зріють цілющі ягоди брусниці. В них є велика кількість цукрів, вітаміну С, каротину (провітамін А), містяться органічні кислоти – лимонна, яблучна, щавлева, бензойна, оцтова тощо. Ягоди також містять бензойну кислоту, яка дає можливість зберігати їх впродовж року, нічим не консервуючи. Вони не запліснявіють і не пропадуть. А якщо навіть і підсохнуть, то все одно збережуть все те цілюще, що потрібно людині, аби вона була здорова.
Ягоди брусниці є цінними в свіжому вигляді, з них варять варення, компоти, додають до чаю. В будь-якому разі всі вітаміни, мікроелементи, кислоти потраплять до організму.
Це нешкідливий і смачний продукт, завдяки якому у дитини буде сильний імунітет, бо вони активізують захисні сили організму. Окрім того ще виганяють паразитів – лямблій. Лише 5 ягідок брусниці на день допоможуть позбутись паразитів, якщо у дитини лямбліозний холецистит.
Ягоди і сама трава брусниці добре лікують печінку. Зокрема нормалізують жовчовиділення, тобто продукування жовчі печінкою. Жовч не застоюється ні в жовчних протоках, ні в жовчному міхурі. Брусниця подбає, щоб у жовчному міхурі не утворювалась замазка від застою жовчі, а потім не виникали, зовсім не раптово, камінці. І щоб потім не прийшлось видаляти ті камінці, а може і весь жовчний міхур, в «Зеленій планеті Земної» радимо застосовувати фітокомпозицію ГЕПАХОЛ.
Завдяки настою брусниці буде добре працювати вся травна система, він лікує, крім печінки, також і шлунок, дуже добре допомагає працювати кишківнику. Якщо там є запальні процеси, брусниця їх усуне, вилікує, налагодить перистальтику, тобто моторику кишківника, і він буде працювати нормально.
Трава брусниці лікує опущення шлунка, гіпоацидний гастрит (коли шлунок нездатний нормально працювати, перетравлюючи їжу, коли він слабкий, розтягнений, не в тонусі). Організм зможе отримати з їжі всі речовини, потрібні для життя, людина буде дужою і працездатною.
І хоча в рослині є дубильні речовини, закрепів через це не буде! Але запальний процес і послаблення вона усуває дуже добре.
Арбутин, бензойна кислота, інші кислоти, мікроелементи, дубильні речовини, решта складників подбають, щоб не розвивались гнилісні процеси, щоб жоден орган не постраждав від мікозів (грибків) і гнилісних бактерій, спинить розвиток золотистого стафілококу. Таким чином антимікробні властивості рослини допомагають зберігати не лише власні ягоди і листя, а й захистити людський організм.
Протизапальна дія допоможе лікувати івсі види артрозів, ревматоїдний поліартрит, інфекційний, обмінного характеру (як і цілюща фітокомпозиція АРТРИТАН «Зеленої планети Земної»).
Особливо цінується здатність брусниці до відновлення всієї сечостатевої системи і жіночої, і чоловічої - усуває запальні процеси, лікує нефрити, пієлонефрити, уретрити, простатити. Ці якості рослини спеціалісти «Зеленої планети Земної» відтворили в цілющій фітокомпозиції УРОСЕПТ.
А з брусниці ліки для оздоровлення сечостатевої системи готують так: жменьку листя заливають холодною водою, потім ставлять на вогонь, щоб закипіло, настоюють 4 години, аби настій забрав усе цінне з листя. Потім настій проціджують від листочків - він має бути коричневий, але прозорий. Вживати по чверті склянки 4 рази на день. Дітям залежно від віку – 1-2 ст. л.
Сік з ягід брусниці вживають від гіпертонії (по1 ч. л.), щоб нормалізувати тиск. Оскільки рослина діє на всю сечостатеву систему, зокрема усуваючи запалення в нирках, то вона буде нормалізувати і тиск, який підвищується з вечора до ранку.
Унікальність брусниці полягає у тому, що лікуючи сечостатеву систему, усуваючи запалення, вонаподрібнює й камінці, навіть надтверді оксалати при лікуванні подагри.
Для того, щоб приготувати ліки з брусниці, які будуть розбивати усі камінці в організмі, спочатку треба дуже сильно подрібнити її листя, навіть перемолоти, 1 ст. л. цієї сировини залити окропом, настоювати 30 хв. Приймати по 2 ст. л. 3-4 рази на день або по 1 ст. л., якщо частіше. Щоб сечові та жовчні камінці подрібнились і вийшли з організму, настій треба вживати до результату. Таким чином можна вивести зайві солі при остеохондрозі, подагрі, оксалатурії.
Листя брусниці є у фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» ПОДАГРИН. Ці ефективні ліки допомагають лікувати відкладення солей у кісточках пальців ніг, коли не розгинаються коліна, болить у попереку і тягне аж до самого низу, болять суглоби нижче колін, пече підошву.
Чудово травиця допомагає дорослим і дітям від циститу, тобто запалення сечового міхура. І в сиву давнину, і тепер, від циститу чи нічного нетримання сечі застосовують чай із листочків брусниці.
Якщо назбирати ягід брусниці у вересні, навіть жовтні чи листопаді, їхнім соком теж можна лікувати цистит і нічний енурез. А якщо назбирати листочків або ягід немає змоги, зверніться до «Зеленої планети Земної» по фітокомпозицію ЦИСТАН.
У жінок трава лікує і відновлює всі дітородні органи, ставить їх на місце. Коли у вагітних жінок є набряки на обличчі під очима або на ногах від порушеної функції або запального процесу в нирках теж допоможе брусниця. Недарма її вважають цінним сечогінним засобом.
Корисна трава брусниці і в післяпологовий період, щоб не булокровотеч у породіль, щоб всі органи у жінки відновилися.
Брусниця добре зміцнює капіляри – найменші судинки - робить їх еластичними. Вони до кожної клітинки доносять кров, до кожного органу, до всіх систем в організмі, починаючи від голови до ніг.
Також цілюща і бруснична вода: для зберігання ягоди брусниці здавна заливали колодязною або джерельною водою, а потім використовували воду для лікування. Наприклад, хворим на туберкульоз легень, коли було кровохаркання. Брусничною водою полоскали ротову порожнину, в разі скорбуту (цинги), коли кровоточили ясна, було запалення ротової порожнини.
Хворих на цукровий діабет лікували чаєм з ягід або листя. Це допомагає нормалізувати стан підшлункової залози і рівень цукру в крові.
Наші пращури соком ягід брусниці змащували шкіру при свербінні в разі корости та лишаю. Майже не піддається ніякому лікуванню червоний лишай, а змастіть уражену шкіру соком рослини, і він зникає.
Погодьтесь, дякувати брусниці є за що!