Не жировик, а кіста Бейкера

7 червня 2024 р.

У чоловіка нашої читачки пані Ані після травми виник жировик над коліном. Після лікування він зник, але виліз інший під коліном; нога болить зверху донизу.

 

Жировики з’являються при застої жиру (порушенні ліпідного обміну) і недостатній роботі лімфатичної системи. Зазвичай, вони не болять, хоча є різні види, які можуть давати і неприємні симптоми. Але ініціюється їх утворення найчастіше після травм. Жировик під коліном, який насправді є кістою Бейкера, виникає саме внаслідок травми.

Кіста Бейкера — це еластичне утворення, заповнене синовіальною рідиною — густою масою, яка заповнює і порожнину суглоба, забезпечує амортизацію, рухливість, живлення та запобігає зношуванню суглобів. Якщо суглоб ушкоджується, запалений через ревматизм, бактеріальну інфекцію, то рідини може вироблятись занадто багато і вона починає накопичуватись під коліном.

Ця кіста добре лікується і повністю виліковується, у більшості випадків навіть зникає самостійно, якщо зникає причина, яка її викликала. Можливості нашого організму до самозцілення насправді величезні!

У нас для лікування кісти Бейкера є фітокомпозиції БУРСИН, АРТРИТАН. А оскільки вона виникає після травми, то треба ще дати «посттравматичну» фітокомпозицію АРНІКА, до складу якої входять квіти гірської арніки, рута садова, верба і ще багато трав, які лікують сам суглоб і наслідки травми.

Втім, кіста Бейкера зазвичай не дає болю, особливо такого, щоб поширювався на всю ногу. Хоча, якщо кіста велика і передушує нерв або ж лімфатичні протоки, може виникати застій лімфи з набряком і болем у нозі. Якщо після лікування фітокомпозиціями і зникнення кісти біль буде тривати, обов’язково, не відкладаючи в довгий ящик, потрібно буде звернутися до фахівця, щоб встановити його причину.

Залиште свій коментар