Нечуйвітер волохатенький росте по всій Україні: в соснових, листяних та мішаних лісах, у степах, на луках та сухих схилах. Вся рослинка вкрита тоненькими волосками. І який би сильний вітер не був, жодна з них не поворухнеться. Нечуйвітер ніби насправді не відчуває вітру.
В народі цю траву часто називають «усаня», бо поширюється вона вусами, як полуниця. Інша народна назва — «підойма», бо неначе потужний домкрат, вона підіймає всі органи, щонайперше шлунок. А коли той повертається в нормальне положення, на визначене природою місце, то і органи, що перебувають нижче (нирки, кишківник, матка), теж постануть на свої місця (2 ст. л. на склянку окропу, настоювати 30 хв., вживати в теплому вигляді по 2 ст. л. 4 рази на день).
На ліки нечуйвітер волохатенький треба брати увесь разом із корінцем — обережно вибирати із землі руками, щоб корінець не відірвався, і збереглася вся сила рослини. Якщо росте на піщаних ґрунтах, то вона практично чиста, навіть корінець можна не мити, листочки — й поготів.
Для ліків корінці слід подрібнити разом з листочками і вусами. Таким чином все цілюще, що міститься в рослині — флавоноїди, кумарини, гіркі речовини, дубильні, слизи — потрапить у ліки.
Те що в рослині містяться одночасно дубильні речовини і слизи, робить її унікальною. Навіть у дослідницькій лабораторії таку суміш не виробиш! Колись народна медицина застосовувала нечуйвітер від дизентерії та малярії (пропасниці). Слизи, які є в рослині, обволікають слизову оболонку шлунка і кишківника та усувають запальні процеси. А дубильні речовини скріплюють, і тоді немає проносу.
Про нечуйвітер можна впевнено сказати, що не має такого органу, про який би ця трава не подбала. Квіточка жовтого кольору вказує на те, що рослина лікує печінку. Коли печінка збільшена, застій жовчі, жовтяниця (а також хвора травна система і нирки, кишківник не працює),треба взяти 4 ст. л. подрібненої рослини, залити 1 л окропу, настояти і вживати по пів склянки 4 рази на день. Для лікування збільшеної печінки, застою в нійможназаварити 1 ст. л. порошку сухої трави склянкою окропу, дати настоятися і вживати по 2 ст. л. 4 рази на день. Можна просто приймати порошок на кінчику чайної ложки, запиваючи його водою — дуже зручно і просто.
Дітям з поганим апетитом відвар нечуйвітру може його поліпшити. Нечуйвітер не лише підіймає, а й тонізує шлунок, до того розтягнений як торбинка, стимулює вироблення шлункового секрету. Шлунок працює як слід, травлення гарне, печінці теж добре. Але якщо для печінки потрібні листочки з квіточками, для шлунку досить самих листочків.
Підойма слугує сечогінним, особливо для тих людей, в яких виділяється замало сечі, але водночас добре рятує від енурезу. Завдяки тому що піднімає органи, є гарним «тримником».
Коли в офіційній медицині лікарі виписують сечогінні препарати — вони виводять сечу і знімають набряки. От тільки нирки потім зовсім не можуть працювати, бо в них практично зруйновані ниркові клубочки. Ще й запалення додається. Від цього виникає така тяжка хвороба як гломерулонефрит. І хімічного препарату, який би його лікував, ви не знайдете.
До речі, якщо утворюються «мішки» під очима, набрякає обличчя, тиск підвищується, так і знайте, що хворі нирки. І якщо сеча не виділяється в достатній кількості, то де вона є? У тих «мішках» під очима. Але не поспішайте пити сечогінні препарати без міри, аби знов-таки не спричинити гломерулонефрит.
В народі колись казали: «сеча в голову вдарила». Коли зовсім не виходить сеча, організм нею отруюється. Тоді людину починає нудити, вона блює, все болить, особливо голова, ще й безсоння мучить. Так от, щоб не «вдарила сеча в голову», треба негайно звернутися до підойми. Нирки почнуть працювати, нормально виділятиметься сеча, і набряки на ногах зійдуть також.
Нечуйвітер волохатенький припиняє всі кровотечі в організмі — шлункові, легеневі, носові, маткові, кишкові, гемороїдальні. Коли є вагінальні виділення абокровотечі 4 ст. л. подрібненої трави залити 1 л окропу, запарити, і потім застосовувати у вигляді спринцювання або підмивання.
Можначудовогоїти рани та виразки. Для цього порошком сухої трави нечуйвітру треба притрусити ушкоджене місце — і все загоїться.
Використовує цю дивовижну рослину і «Зелена планета Земної». В різноманітних фітокомпозиціях вона допомагає підняти шлунок, нирки, дітородні органи, нормалізувати стан печінки, тобто працює як підойма, зцілюючи людину. Хоча для того, щоб підняти матку, вирівняти її шийку, потрібна підмога інших рослин. У фітокомпозиції ПТОЗАН «Зеленої планети Земної» разом з підоймою успішно працюють вероніка лікарська і приворотень звичайний.
Нечуйвітер волохатенький також входить до складу НЕФРОЛІКУ, ГЛОМЕРАНУ, засобу від кровотеч ГЕМОРАН та засобу від набряків і застою сечі АСЦИТАН.
На жаль ,у отриманому Птозані зовсім не той склад що у рекламованому.