Орися зі Львова пише: «Молю Бога, прошу, благаю лікарів — рятуйте мою донечку. Їй же ще нема і 18. У неї дуже сіпається обличчя. І сталося це після вибухів у Львові і сильної пожежі. Спочатку було не дуже помітно, а тепер сіпається і обличчя, і шия. Звернулись до лікарів — призначили антибіотики, вітаміни, масаж. Але посіпування не проходить, а стало ще інтенсивнішим. Допоможіть!».
Мама в розпачі просить за свою дівчинку. Боїться, що це у донечки залишиться на все життя.
Останнім часом до нас звертається багато людей не тільки з проблемами лицьового нерву, а й з іншими гіперкінезами. Це заїкання — особливо у дітей та юнаків, короткочасне «відключення» (ніби завмирає людина) та інші хореїтичні прояви.
Отже, нервовий тік — це один з проявів гіперкінезу, тобто мимовільного посіпування м’яза або групи м’язів. Людина цей стан контролювати не може, і відчуває, іноді значний, дискомфорт. Посіпування повіки є найчастішим проявом гіперкінезу, з інших симптомів згадаємо часте спльовування, відкривання рота, повторювання одного і того ж слова, посіпування м’язів обличчя, повороти голови, стискання кулаків, раптові різкі рухи руками, клацання пальцями, посмикування м’язів живота тощо.
Причини виникнення гіперкінезу поділяють на функціональні та органічні.
Органічний нервовий тік носить стійкий характер, оскільки має первинне вогнище, звідки постійно надходять імпульси до м’язів. Його причинами є травми, запальні ураження головного мозку та периферичної нервової системи, психічні хвороби, інсульт тощо.
Функціональний нервовий тік зазвичай має періодичний характер і виникає внаслідок перевтоми фізичної, психічної чи стресу.
Його причини — це виснаження нервової системи, нестача сну, психічні травми, невроз, надмірне перенавантаження зорової системи, зловживання енергетиками тощо.
Пані Орися, спершу Вам слід заспокоїтись. Гіперкінез у Вашої доньки швидше за все функціональний, є наслідком пережитого стресу. Цьому можна зарадити.
У місті Львові є кілька Здравниць «Зеленої планети Земної», де Ви можете взяти для своєї доньки композиції з цілющих рослин. НЕВРИН, ТАНОВІТ, НЕВРОЗАН, АНГЕЛІК треба приймати по 2-3 краплі кожні 2 години упродовж дня.
За 2-3 дні стан дитини значно покращиться. Тоді можна буде перейти на 4-разовий прийом (по 5 крапель) і лікуватись до одужання, поки донька не стане спокійною.
На додачу до фітокомпозицій можна застосувати листочки калачика (пеларгонії), що зазвичай тримають в оселях на підвіконні. Подрібніть їх і прикладіть до ураженої тіком ділянки обличчя і шиї. Закрийте полотняною тканиною, обв’яжіть теплою хусткою або шарфом на 1-1,5 години. І так зробіть 3-4 рази.
Можна прикладати і листя хріну або зробити компрес із зовнішнього засобу ПОРЯТУНОК «Зеленої планети Земної».
Допоможе також малина. Коли вже осінь, і нема листя, наріжте молоденьких гілочок з куща, подрібніть, 1 ст. л. залийте окропом і на вогні потримайте 5 хв., півгодини настоюйте і давайте пити по 3 ст. л. тричі на день. А щоб швидше минуло інтенсивне посіпування — треба приймати настій по 1 ст. л. кожні 2 години. Можна разом з ліками — АНГЕЛІК, НЕВРИН, ТАНОВІТ.
Оскільки у випадку функціонального гіперкінезу основним подразником є стрес, слід створити максимально сприятливі умови для фізичного і психічного самопочуття: обмежити перегляд новин, не дивитись фільмів зі страшними сценами, більше рухатись, дотримуватись режиму праці та відпочинку, вчасно вкладатися спати, і спати не менше 8, а краще 10-12 годин на добу.
Необхідно налагодити раціональне харчування: повноцінними, переважно рослинними продуктами, багатими на клітковину й вітаміни, їсти частіше й невеликими порціями, щоб підтримувати нормальне травлення й стабільний рівень цукру в крові, оскільки гіпоглікемія є також стресом для організму.
Слід вчитися правильно реагувати на стрес. Щоб втримати душевну рівновагу, треба глибоко вдихнути та видихнути, вийти на свіже повітря, походити годину-півтори, випити чаю, послухати музику абощо.
Все буде добре, тільки долікуйте доньку до повного одужання.