RSS

Новини

5 липня 2023 р.
Цілющі властивості конюшини
Про корисні властивості цієї рослини знали ще 100 років тому. А сьогодні, попри те, що присутня в багатьох трав’яних зборах від застуди, в легеневих чаях, вона видається трохи призабутою. Чаєм без конюшини не вилікуєшся від кашлю швидко й ефективно. І це не єдине лікувальне застосування рослини.
2 липня 2023 р.
Райдерево — ще одне чудо нашої природи
Дивоглядний кущ, навіть химерний, швидше гість, ніж місцевий мешканець — це скумпія звичайна, або райдерево, перукове, шанське дерево (Cotinus coggygria). Скумпія — єдиний представник свого роду у флорі України. І навіть з цілої родини Сумахові, до якої вона належить, крім скумпії, у нас росте всього один вид, сумах дубильний, в Криму, та ще завезений з Америки сумах оцтовий. Тож рослина для нас дійсно нестандартна.
29 червня 2023 р.
Чудо-рослина рідної Вкраїни
Кажуть, є в світі сім чудес. Та якщо взяти лише природу України, то знайдемо не сім, а сім тисяч, а то й більше нерукотворних чудес. Це наше природне багатство, яке треба берегти. А щоб берегти — треба знати!Зі знанням приходять любов і розуміння: що і чому треба робити, щоб зупинити руйнування нашого світу.
28 червня 2023 р.
Системний червоний вовчак
Має характерну ознаку — висипку на крилах носа і щоках у формі метелика. Від хворої до здорової людини не передається. Навпаки, підтримка рідних та друзів є важливою і необхідною складовою терапії.
27 червня 2023 р.
Кіста Бейкера
Кіста Бейкера (Беккера) — це м’яке ущільнення під коліном, результат запального процесу або травми міжсухожильних сумок. Ознаками кісти є припухлість підколінної області, набряк, біль при згинанні-розгинанні коліна, обмеженість руху, напруженість коліна від стояння. Це вторинне захворювання, тобто виникає у разі існуючих патологій колінного суглоба (артриту або артрозу). Тому й розпізнати його досить складно. Значно збільшившись, кіста може розвинутися в хронічний набряк колінного суглоба. Це супроводжується порушенням кровообігу (онімінням тканин, поколюванням, судомами тощо), може ускладнюватися тромбозами і тромбофлебітами.
23 червня 2023 р.
Рецепт від головного болю
Щоправда одразу зазначимо, що дати один рецепт від головного болю просто неможливо. Треба вилікувати його причину — тоді мине і біль. Для знеболення є пігулки. Тим, у кого голова болить у скронях, добре допомагає цитрамон. Бо цей головний біль — від підшлункової залози. В інших випадках треба шукати причину і підбирати ліки.
21 червня 2023 р.
Чому розхідник в народі звуть живокостом
Я вже багато разів розповідала вам про розхідник плющовидний, адже він росте всюди під ногами, квітує навесні, потім все літечко і навіть пізньої осені. Але зараз хочу окремо розповісти, чому його називають також живокостом, та при такій нагоді ще раз нагадати і про інші його властивості.
19 червня 2023 р.
Груша, цілюща і дужа
В травні — квіти і листя, влітку — листя та плоди, восени — плоди, а взимку і рано навесні — гілячки. Отакий цілорічний календар збору лікарської сировини звичайної груші, культурної чи дички.
18 червня 2023 р.
Забута лікарська рослина
Суріпка, суріпиця, свиріпа — гарна рослина з жовтими квітами і смачними листочками, яка цвіте цієї пори. Хочу вам нагадати про цю стародавню лікарську рослину, колись всюдисущу. Хто старшого віку працював на полях, то напевне пам’ятає, який же це був злісний бур’ян. Тепер суріпки нема на полях, бо все витравили хімічними отрутами. Вся земля протравлена. Що ж будуть їсти наші діти, як вони зможуть бути здоровими з їжею з такої землі? Серце кров’ю обливається від усвідомлення цього. Земля наша «чиста», а ми хворі!
16 червня 2023 р.
Рецепти з берези для здоров'я та краси
Бруньки, сік, листя, пилок, квіти, деревина, береста — те, що дає нам береза для здоров’я, краси і навіть задоволення, бо березовий сік не лише корисний, а й смачний. Всі ці частини берези народна медицина вміє використовувати.