RSS

Новини

18 вересня 2021 р.
ФІТОНЦИДИ. ЩО ЦЕ ТАКЕ?
Про це мене нерідко запитують прихильники сайту. Говорять, мовляв, ви часто в розповідях про лікувальні властивості рослин вживаєте цей термін. Подекуди називають його співзвучними словами: «фітосиди», «фітоциди»…
23 серпня 2021 р.
ПОМІДОРИ
Помідори є профілактикою атеросклерозу, допомагають лікувати глаукому, здатні помірно знижувати артеріальний тиск, сприяють схудненню… Сьогодні, саме в пору, коли кожен з нас може досхочу поласувати чудовими овочами – помідорами – й обрана тема розмови. Отже, який він – помідор? Чи має лікувальні властивості? І чи усім він корисний?
20 серпня 2021 р.
ДИНЯ СМАЧНА І КОРИСНА
Диня – загадкова ягода. Першими почали вживати диню як їжу єгиптяни. Араби стверджують, що диню – плід із раю – на Землю передав один із ангелів. Чимало розповідей поширено про цю смачну, соковиту ягоду. На Сході говорять, що диня надає волоссю здорового блиску, робить очі молодими, губи свіжими, бажання сильними, спроможності - реальними, чоловіків бажаними, а жінок прекрасними.
18 серпня 2021 р.
ЦЮ РОСЛИНУ ПОМІЧАЮТЬ МАЙЖЕ ВСІ
Але знають її, на жаль, мало. Хоча вона варта великої уваги. Гніздове полисіння, випадіння волосся, жирна шкіра, вугри, герпес, геморой, фурункули, псоріаз, порушений обмін речовин, запаморочення, нудота, головний біль, безсоння, істерії, сечокам’яна хвороба, нічне нетримання сечі, порушення місячних у жінок, малярія, туберкульоз, епілепсія облітеруючий ендартеріїт, гельмінтні інвазії… - у кожному з перерахованих випадків (і не тільки) людині зарадить ця дивовижна рослина.
16 серпня 2021 р.
АГРУС ЗМІЦНЮЄ СТІНКИ СУДИН
...і має ще багато інших лікувальних властивостей Ви вже встигли трохи поласувати ягодами агрусу. Хто не встиг цього зробити, той ще й зараз може знайти їх на кущах. Чи багато знаєте ви про цю цікаву ягоду? Приміром, чи відомо вам, що вона за своїми лікувальними властивостями перевищує малину, вишню, навіть яблука? Що її називали північним виноградом. Так, це про аґрус. Адже він схожий на зелені ягоди винограду.
14 серпня 2021 р.
КАБАЧКИ ДОДАДУТЬ ЗДОРОВ’Я І СТРУНКОСТІ
Мудрі ці господині, які у кабачковий сезон майже щодня готують для своєї сім’ї різноманітні страви з кабачків: салати, оладки, кабачки тушковані, смажені, тушковані в сметані, тушковані з котлетним фаршем, кабачки з картоплею в томатному соусі, кабачки з салом, кабачки, фаршировані грибами, кабачки під білим соусом з сиром (твердим)… Правда, що навіть од переліку цих смачних страв у нас вже почали «виділятися слинки»? Утім, ці страви не просто смачні, вони і надзвичайно корисні. Будь-яка страва, виготовлена з кабачків (Cucurbita pepo var.girauvmontia), допоможе почистити нирки, полікує їх. Кабачки – це, насамперед, профілактика захворювань нирок. Вони – ефективний сечогінний засіб, добре усувають набряки (набряки, які з’являються на обличчі, під очима, на верхніх повіках - то ниркові набряки).
11 серпня 2021 р.
Розкажіть, будь ласка, чи може вишня нашкодити людині?
Запитання до Наталі ЗЕМНОЇ «Розкажіть, будь ласка, чи може вишня нашкодити людині?»
9 серпня 2021 р.
Звичайна ожина може не допустити загострення апендициту
Запитання до Наталі ЗЕМНОЇ «Почула дивину дивну, ніби звичайна собі ожина може не допустити загострення апендициту. Невже ця ягода має таку силу?», - Олександра, учениця 9-го класу.
7 серпня 2021 р.
СЕРПНЕВІ ЩЕДРОТИ
Надворі серпень. Ще спекотно, ще по-літньому прозора блакить неба. Однак приємною прохолодою ночей і першим золотим полиском в зелених шатах дерев цей місяць нагадує нам, що до осені вже не дуже й далеко. Проминуло свято пророка Іллі. І вранці над річкою можна побачити легкий туман. Вода в річках, ставках, озерах стає прохолоднішою. Й матері не пускають малих дітей купатися, аби не застудилися. Але не засмучуйтеся: сонячне, барвисте літо триває й до самої осені радуватиме нас серпневими щедротами.
6 серпня 2021 р.
ОЖИНОВИЙ СЕЗОН
У ягідний сезон поласуйте досхочу ожиною. Ці ягоди (як і багато інших) будуть для вас не лише смачною їжею, а й ефективними ліками від багатьох захворювань. І, щонайперше – надійною профілактикою від недуг. Листя, гілочки ожини звичайної (ожина сиза, рос.- ежевика сизая, Rubus caesius) ви, мабуть, вже заготовили у липні, а плоди дозріють зараз, у серпні. І навіть ще у вересні, соковиті ягоди, покриті загадковим сизим серпанком, дозрівають собі під листочками.