RSS

Новини

1 листопада 2024 р.
Гормонозамісна терапія підвищує ризик раку
Гормонозамісна терапія у жінок збільшує ризик захворювання на рак яєчника. Про це свідчать дані дослідження, опублікованого в медичному виданні Lancet.
31 жовтня 2024 р.
Родовик лікарський — рослина воїнів
Його суцвіття — наче крапельки застиглої темної крові серед зеленого розмаїття трав. Мабуть, саме їх забарвлення підказало людям, що родовик здатний зупинити кровотечу, і досвідчені воїни перед битвою пили напої з цієї рослини, щоб уникнути крововтрати у разі поранення.
29 жовтня 2024 р.
Перехідний період і рак молочної залози
Клімакс — непростий період в житті жінки. В цей час підвищується ризик одного з найнебезпечніших захворювань — раку грудей.
27 жовтня 2024 р.
Токсоплазма змінює психіку і світосприйняття
Токсоплазмоз — небезпечне захворювання. Внутрішньоклітинний паразит токсоплазма ушкоджує органи людини, особливо небезпечний для ще ненароджених дітей. Вчені вважають це дивовижне створіння чи не найбільш пристосованим і «успішним» в еволюційному сенсі організмом. Дійсно, є чому дивуватись. Токсоплазма — єдиний вид у своєму роді, у природі не має аналогів. Їй притаманний дуже складний (навіть для фахівців) багатоступеневий шлях статевого й нестатевого розмноження. Дехто навіть висловлює думку про його позаземне походження.
25 жовтня 2024 р.
Ожина — засіб від клімаксу
«Осінній період» жінки пов’язаний не з порою року, а з фізіологічними віковими змінами. Але і під час клімаксу не обов’язково почуватися як риба, викинута із води на берег.
23 жовтня 2024 р.
Солодкий перець — джерело здоров’я і радості
Коли настають холоди, застуда стає частою гостею багатьох із нас. Було б непогано подбати про свій імунітет заздалегідь. І правильно роблять ті, хто збагачує свій щоденний раціон продуктами, які містять багато вітаміну С. Але зовсім не обов’язково щодня купувати лимони й апельсини, коли ще триває сезон солодкого перцю. Вітаміну С у ньому уп’ятеро більше, ніж у цитрусових! З однієї великої перчини організм отримає добову норму вітаміну, і він добре зберігається навіть після кулінарної обробки.
22 жовтня 2024 р.
Бартолінові залози важливі для жіночого здоров’я
Чи всі жінки добре знають свій організм? Навряд. Наприклад, хтось чув про бартолінові залози? А дехто має проблему з порушенням їх функції. Залози набрякають, і незважаючи на лікування пігулками, результат не дуже добрий, бо після покращення стану вони час від часу завдають клопотів.
19 жовтня 2024 р.
Лікуємо малюків
Пані Тетяна питає чим допомогти дитині: високий ацетон, підвищена температура, ангіна. Пані Галина має тримісячну дитинку: у вусі побачила купу сірки чи гною. Що робити? Дитині пані Ольги півтора року — у роті стоматит. Чим лікувати? В пані Олександри Генейло дитині 10 місяців. Лікар поставив діагноз: горизонтальний ністагм очей. Сказав, що до року само пройде. Що порадите?
17 жовтня 2024 р.
На п’яті пролежень
Пані Ольга пише, що у її батька на п'яті є пролежень. Після перелому шийки стегна якийсь час він був лежачим, утворились пролежні. Згодом інші пролежні зажили, а на п'яті ніяк не заживає. У нього є також атеросклероз, цукрового діабету немає. Питає, чим можна обробляти рану.
15 жовтня 2024 р.
Настоянка з арніки
Пані Олена Василівна запитує, як правильно лікуватися арнікою і як зробити її настоянку на горілці і пити після травми голови. Чи можна зробити настоянку з арніки, рути, подорожника і розхідника звичайного, і в яких пропорціях?