Щоб огірків у сезон не бракувало, їх прагнули посіяти навесні якомога раніше. На півдні України тепла вистачає, і вони чудово сходять і швидко поспівають. На півночі краще не поспішати й сіяти в кінці травня або й на початку червня. Та в обох випадках можна зібрати ще й другий врожай. В народі говорили: часник вибереш, і на тій грядці посій огірки. Тоді вони будуть такі гарні, такі хрумтливі! Смачні маленькі корнішончики можна і солити, і маринувати, і консервувати.
Та консервувати огірки я би не радила — краще їх засолити. Вони збережуть свої цілющі властивості, ще й пройдуть ферментацію. Візьмуть найцінніше із листочків смородини і вишні, листя хріну. Найбільше покладіть кропу і додайте часнику, щоб добре хрумтіли.
А чи засолювали ви огірки у власному соку? Мабуть, ні. Помідори так робимо. А от огірки — ні.
Узяти перезрілий огірок, нарізати його кружальцями і покласти на дно банки, а потім поскладати в банку маленькі огірки. Більш зрілі великі огірки натерти, підсолити і залити ті, що в банці. Так само додати в банку всі інші інгредієнти: листя смородини, щоб огірки були хрумтливі, листя вишні, де є дубильні речовини, кріп, насіння кропу, часник, листя хріну...
Смачніших огірків ви ніколи в житті не їли! Огірки у власному соку дуже смачні і дуже корисні. Їх можна споживати при всіх захворюваннях, навіть в разі гіперацидного гастриту, виразки, цукрового діабету, гіпертонії, атеросклерозу, подагри. Хоч взимку свіжих городніх огірків не буде, засолені у власному соку зможуть їх замінити.
Шановні господині! Чи ви коли-небудь пригощали свою родину смаженими огірками? Мабуть ні. Огірок треба порізати на кружальця, трошки, ледь-ледь, підсолити, щоб він пустив сік, а потім посмажити у клярі (рідкому тісті з борошна і яєць). Смажені огірки можуть навіть позмагатися із кабачками. Вони набагато смачніші.