«Ой коси, коси ви мої, довго служили ви мені!», — співають в українській пісні. Гарне волосся є однією з найбільших прикрас жінки. Та і який чоловік відмовиться від густої чуприни! Поза особистою втіхою та можливістю похизуватись перед іншими, доглянуте, блискуче й пишне волосся добре демонструє стан здоров’я його власника чи власниці.
«Врятуйте моє волосся, — благає пані Ірина. — Були коси здорові, красиві. А ось кілька місяців тому почали тріщати як наелектризовані, випадати жмутами. Іноді боюсь, що під час розчісування все волосся залишиться на гребінці, бо вже не до ста волосин на день випадає, а всі 200 або й 300.
І що найголовніше — воно болюче. Волосинки, самі їхні корінці-цибулинки болять, наче м’язи від крепатури або залежані руки-ноги, і шкіра теж болить. Ніколи про таке не чула ні від кого. І от маю! Ще трохи, й залишусь без жодної волосини на голові. Рятуйте! Хоч скажіть, що це може бути».
Пані Ірино! Волосся Ваше захворіло, уражене мікозом. Є такі грибки, які уражають не тільки шкіру, нігті, а й волосся. Ушкодження волосся грибком називається дерматофітією, або трихофітією. Захворювання можуть спричинити близько 40 видів грибків, що належать до типів трихофітон, мікроспорум або епідермофітон. Інколи вони потрапляють до нас від домашніх тварин, а взагалі-то грибки всюдисущі й дуже чіпляються до ослабленого організму.
Але здолати їх можна: грибки бояться дубильних речовин, рослинних йодистих сполук, деяких кислот (салицілової, молочної, бензойної тощо), а також сірки, тимолу.
Є дані про те, що понад 1000 видів рослин мають антимікотичні властивості. Але оскільки й патогенних грибків чимало, то для їх знешкодження потрібно шукати різні засоби.
Наприклад, волосся добре ополіскувати після миття настоями чи відварами таких чудових лікарських рослин як ромашка, шавлія, календула, злинка канадська, липа (цвіт), кропива дводомна, підбіл звичайний, лопух справжній (корені), верба (кора), аїр тростиновий (кореневища), хміль (шишки) та інших.
Наприкінці осені — початку зими врятувати волосся і шкіру на голові допоможуть мандарин і гранат. З практики бачу, що такі засоби доволі ефективні.
Шкіру голови і волосся потрібно зволожити соком мандарина, наприклад, просто вичавити кілька дольок мандарина на голову. На 15-20 хв. вдягніть шапочку, хусточку або обгорніть голову харчовою плівкою чи поліетиленовим пакетом. Зробіть відвар шкірки граната: 2 ст. л. на 1 л води. Після мандарина помийте голову і ополосніть волосся відваром шкірки граната. Робіть так двічі на тиждень.
Для того, щоб надійно позбутись мікозів, інших паразитарних уражень, відновити ріст волосся, оздоровити волосяні цибулинки, дати силу волоссю, щоб добре росло і було розкішне, «Зелена планета Земної» пропонує помічний зовнішній засіб САНАТ.
САНАТ слід застосовувати двічі на тиждень: легко змащувати шкіру на голові. Волосся перед процедурою мити не треба, щоб не спекти шкіру. Якщо бува після САНАТУ пошкоджене грибком волосся геть випало, шкіру треба легенько змастити рициновою олією.