ОЖИНОВИЙ СЕЗОН

6 серпня 2021 р.

У ягідний сезон поласуйте досхочу ожиною. Ці ягоди (як і багато інших) будуть для вас не лише смачною їжею, а й ефективними ліками від багатьох захворювань. І, щонайперше – надійною профілактикою від недуг. Листя, гілочки ожини звичайної (ожина сиза, рос.- ежевика сизая, Rubus caesius) ви, мабуть, вже заготовили у липні, а плоди дозріють зараз, у серпні. І навіть ще у вересні, соковиті ягоди, покриті загадковим сизим серпанком, дозрівають собі під листочками. До них так і тягнеться рука. Мабуть, організм відчуває інтуїтивно,  наскільки корисна йому ця ягода.  В ній багато вітаміну С, містяться також вітаміни групи В, вітамін К, органічні кислоти, дубильні речовини. Тому вона  має в’яжучу властивість. Але, не дивуйтеся, водночас - і  послаблювальну.

Якщо ягода недозріла - то нею можна лікувати проноси. Дозріла й перезріла  ягода - чудовий послаблювальний засіб. Тобто, лікує закрепи.

У разі застуди застосовують ожину як потогінний і жарознижувальний засіб. Хворого треба напоїти чаєм з ожиною укутати,  він пропотіє, на ранок буде здоровий. Бо ожина усуне запальний процес. Адже має протизапальну властивість, ще й знеболює. Ось тому і люблять лікуватися цією ягодою.

Свіжими ягодами ожини лікують не лише застудні захворювання, а і гастрити - запальні процеси в шлунка.

Порада для тих, хто страждає на послаблення  шлунка, тобто проноси: зберіть недозрілі ягоди (зелені), висушіть, потім потовчіть їх  на порошок. Можна змішати з цукром.  Вживайте такі смачні ліки по столовій ложці тричі на день.

Для дітей досить по чайній ложці, а діткам до п’яти років - по половині чайної ложки тричі на день.

Свіжозібрані ягоди ожини заспокоюють нервову систему. Вони є і загальнозміцнювальним засобом. Корисні  жінкам у період клімаксу.

Із плодів ожини можна відтиснути сік. Він багатий на вітаміни, стимулює кровотворення і заспокоює нервову систему, не пригнічуючи її.

Людям, хворим на цукровий діабет, теж корисно вживати ягоди ожини. Доза - одна склянка на день. Звісно - без цукру.

Ягоди на зиму варто засушити. Настій із висушених ягід ожини в народній медицині завжди користувався популярністю. Та й не лише настій, а й варення,  сиропи, які додавали до чаю, вони тонізували людину і покращували загальний стан. Такі ліки давали  і дорослим, і дітям. Бо ожина ніколи не нашкодить, і не має побічної дії.

Надзвичайно смачний і корисний чай з листя ожини. Знавці кажуть, що молоде листя ожини має такий же смак, як і чистий китайський чай.  Для чаю зберіть здорове, молоде листя ожини, потримайте в тіні (якщо на сонці, то закрийте простирадлом) поки пов'яне, а потім можна досушити на горищі, або у духовці. Складіть висушені листочки  (готові вони тоді, коли ламаються) у скляний посуд і закрийте.  Тепер ви матимете з чого готувати  загальзміцнювальний, пахучий  і смачний чай.

З такого листя готують не лише чай, а й ліки для лікування шлунка, розладів кишківника, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, для лікування набряків на обличчі, ногах, тобто, лікування нирок, атеросклерозу, гіпертонії.

Настій листя ожини

Столову ложку подрібненого листя ожини залити двома склянками окропу, настояти три-чотири години,  потім процідити. Пити по півсклянки чотири рази на день за п'ятнадцять-тридцять хвилин до вживання їжі.

А якщо треба лікувати цукровий діабет, то тоді до листя ожини маємо додати листя ясена звичайного (ясень высокий, Fraxinus excelsior), яке теж можна назбирати саме тепер, а ще листя кропиви дводомної (крапива двудомная, Urtica dioica). Зробити  суміш (усі рослини в рівних частинах) і приготувати ліки.

Ліки з суміші рослин

Чайну ложку  подрібненої суміші рослин (листя ожини, ясена, кропиви) залити склянкою окропу. Настояти дві години. на склянку окропу. Пити по півсклянки чотири рази на день.

А для лікування екземи, нейродермітів, вітиліго,  гіперкератозу, псоріазу  треба приготувати настій з суміші листя та ягід ожини.

Настій суміші ягід та листя ожини

Столову ложку подрібненої суміші ягід та листя ожини (1:1) залити двома склянками окропу. Настояти дві-три години. Пити по півсклянки чотири рази на день.

Такий відвар можна вживати не лише всередину, а й робити обмивання ушкоджених ділянок шкіри, ванночки, примочки, компреси, обтирання. Жінки використовували відвар для спринцювання у випадках кандидозу, трихомонадних вульвовагінітах.

Ожиновий сезон триватиме ще довго. Тож не забудьте використати його для зміцнення здоров’я.

Залиште свій коментар
Коментарі
17.10.2021 15:41
Пагони та корінь ожини

Доброго дня,є питання стосовно ожини:чи можна використовувати молоді пагони ожини і корінь вилік.цілях,від Кіхтхвороб?

17.10.2021 15:44
Пагони та корінь ожини

Поправка:і корінь в лікувальних цілях,та при яких хворобах?

21.12.2021 14:53
Наталья

При варке варенья теряются витамины?Стоит ли закрывать варенье?или лучше сушить ягоды(все виды , абрикос,яблоко,груша,крышовник)?