Парапроктит — це гнійне бактеріальне запалення клітковини, яка прилягає до прямої кишки. Може бути гострим або хронічним. Найпоширенішою причиною є проникнення бактеріальної флори з прямої кишки в навколишні тканини через анальну тріщину або інші пошкодження слизової оболонки (геморой, запрілість, фурункули, екзему в задньому проході).
Частіше проктит і парапроктит турбують чоловіків у віці від 20 до 50 років. У дітей такі порушення майже ніколи не зустрічаються; у жінок бувають рідко. Починається хвороба гострим болем в задньому проході або в прямій кишці, затримкою випорожнення, іноді виникають проноси, вітри. Підвищується температура, в анальній ділянці або на сідницях з’являється інфільтрат. Нерозкритий абсцес може лопнути і утворитися свищ. Людина розбита, слабка, без апетиту, погано спить, не може працювати. Офіційна медицина пропонує хірургічне розкриття і очищення абсцесу, призначає антибіотики і протизапальні засоби.
Народна медицина застосовує засоби рослинного походження, які усувають причину хвороби і здатні вилікувати парапроктит. «Зелена планета Земної» має для цього в своєму арсеналі фітокомпозицію ГЕМОСАН, яка очищає кров від бактеріальної інфекції, усуває абсцеси, флегмони, фурункули.
Фітозасіб ВЕНОЛІК ліквідує і геморой, і його причину.
АНУСАН усуне запалення клітковини, внормує її стан; зніме біль, який буває нестерпним, особливо в гострому періоді; тонізує ослаблені м’язи анального сфінктера. АНУСАН допоможе в разі гострого і хронічного перебігу хвороби, але в гострому радимо ліки вживати частіше — по 4 краплі кожні 2 години.
Зовнішньо доцільно використовувати свічки РЕКТОЛІК.
Добре також робити клізми з нагідок: 2 ст. л. сировини залити 0,5 л окропу, настоювати 30 хв.
Але необхідно зазначити, що запальні процеси в кишківнику та прямій кишці не виникають, якщо нормально працює шлунок і печінка. Тому, щоб не було будь-яких проблем у травній системі, призначаємо для гарної роботи печінки ГЕПАХОЛ, а для шлунку ГАСТРОТОН. Фітокомпозицію УЛЬКАН радимо від всіх запалень, ерозій і виразок в шлунково-кишковому тракті.