Не шкодьте своїм очам, не виснажуйте, не перевтомлюйте їх! Бережіть їх, пам‘ятаючи, що це найвразливіший орган вашого організму і разом з тим найпотрібніший для повноцінного життя.
Частіше і більше рухайте очима: наші очі створені для того, щоб ми могли лише рухом очей бачити, що відбувається збоку, вгорі, внизу. Але нині в повсякденному житті ми мало користуємось такою можливістю. Все більше часу дивимось лише прямо, в одному напрямку, деколи навіть не рухаючи очима і не переводячи погляд, втупившись в одну точку. Так, часто тому є причина — наприклад, така робота, що пов’язана з напруженням очей. Але й в цьому разі треба знаходити можливість рухати очима, робити вправи для очей хоч пів хвилинки, бо рух — то життя!
Обережно обігрівайте очі сонячним промінням! І в той же час не травмуйте їх — ніколи не дивіться прямо на сонце! Прикривайте очі тінню від капелюха в сонячні дні, а коли є відбите світло (від снігу чи води) — захисними окулярами.
Підживлюйте вітамінами та каротиноїдами (лютеїном, зеаксантином, каротином та іншими)! Насичені зелені, жовті, помаранчеві, червоні, сині кольори вітамінізованої самою природою їжі потрібні вашим очам щодня: наснажуйте і звеселяйте їх радістю кольорів свіжих овочів, ягід, фруктів!
Очі живить кров, отож, очам конче потрібне повноцінне кровопостачання. Вийдіть на свіже повітря або відкрийте вікно, кілька разів глибоко (животом) вдихніть, збагатіть вашу кров киснем, а вона направить його до ваших очей. Глибоко вдихніть і не видихаючи зігніться, опустіть голову, щоб вона була нижче серця. Для зручності трохи зігніть ноги в колінах. Так ваша збагачена киснем кров піде до голови і очей, наситить їх поживними речовинами і забере непотрібне. Стійте так, рахуючи до п‘яти. І так кілька разів. Знаю, на це потрібен час і можливість, але головне — мати бажання!
А якщо ще краще захочете стимулювати очі, то зробіть це за допомогою температури. Візьміть два шматки тканини, опустіть один в помірно гарячу воду, а інший в холодну. Спочатку гарячу тканину прикладіть до очей, а потім холодну — тримайте по 1 хвилині, і так 4 — 5 разів. Потім легко витріть очі.
Щоб кров доходила до очей, потрібно, щоб судини були здорові. Атеросклероз, цукровий діабет — сильні вороги здоров’я очей. Причина цих недуг в більшості випадків криється в неправильному чи надмірному харчуванні. Хвороби хребта (остеохондроз, викривлення) часто призводять до порушення кровопостачання голови, отже й очей. Тому правильне харчування і фізичні вправи на зміцнення м’язів і для гарної постави теж працюватимуть на здоров’я очей.
Тримайте очі в чистоті! Не тріть, не торкайтесь їх брудними руками (коли ви на вулиці чи деінде), не зловживайте декоративною косметикою: часточки її потрапляють в очі і подразнюють слизову, можуть ставати причиною травмування і запалення. Не застосовуйте аерозольні засоби. Уникайте місць з брудним, запиленим повітрям.
Все згадане — надійна профілактика всіх очних захворювань! А якщо, не дай боже, щось трапиться, то очі треба і можна лікувати: маємо велику гаму рослин для відмінного зору, які допоможуть бути зрячими, щасливими! Втім, на хвороби, їхнє лікування йде значно, незрівнянно більше сил, часу, грошей, ніж на профілактику хвороб; часто відновити втрачений зір буває непросто, і людина все одно втрачає якість зору.
Нині все людство поволі сліпне, забули, що очі потребують догляду, натомість знущаються над ними. Вчіть дітей, розповідайте їм, як берегти очі, турбуйтесь, щоб вони гарно харчувались: їли повноцінну, а не перероблену та рафіновану їжу; багато рухались, грались на свіжому повітрі, щоб їхні очі бачили сонечко.
Коли ви будете служити вашим очам, то й вони довго і надійно служитимуть вам, не обтяжуючи різними хворобами!Пожалійте їх, і вони вам сторицею віддячать — покажуть весь білий світ і все найцікавіше в ньому!