Подагра — запальний процес, викликаний відкладанням уратів. Цю назву хворобі дали в XIII столітті. В перекладі з грецької «подагра» означає «нога в капкані» і досить влучно характеризує хворобу як напад гострого болю, найчастіше в стопі.
«Вже від самого слова подагра, — говорила старша жінка, — відчуваєш біль в ногах». Дійсно, в більшості випадків захворювання починається з болю в суглобі великого пальця стопи. Згодом стопи стають болючими, опухають, підошви печуть. А винна в усьому сечова кислота та її солі урати. Кристали уратів мають гострі кути, які травмують суглобову поверхню чи інші тканини, викликаючи сильний біль, запалення і деформацію.
Урати відкладаються не лише в стопах, а й в колінах, п’ятах, на зап’ястках, пальцях рук, передпліччях, ліктях, вухах. З тканин це найчастіше хрящі, сухожилки, жир навколо суглобів. Можуть відкладатись також в склерах ока, нирках, клапанах серця, аорті, капілярах. Ущільнення з уратів, оточені оболонкою з білків, називають тофусами. З різних причин кристали солей можуть виходити поза межі тофусів, тоді вони спричиняють місцеву запальну реакцію, тобто гострий напад хвороби.
Подагра призводить не лише до артриту, а також до сечокам’яної хвороби, несе ризик розвитку цукрового діабету, важкого пошкодження нирок. Відкладення уратів в судинах призводять до втрати еластичності судин, і як наслідок, гіпертензії та серцево-судинних хвороб. Отож, подагру обов’язково треба лікувати, інакше вона може призвести до інвалідності.
Причин подагри є кілька, але 90% випадків виникають через зниження фільтрувальної здатності нирок.Серед інших причин —порушення обміну пуринів з підвищеним утворенням сечової кислоти (зазвичай має генетичну природу); вживання їжі з великою кількістю пуринів. Порушення працездатності печінки, метаболічний синдром з ожирінням можуть сприяти хворобі.
Буває, що подагра розвивається і при нормальному рівні сечової кислоти і, навпаки, не розвивається, незважаючи на високий рівень сечової кислоти в крові. Тривалий прийом сечогінних засобів (хімічного чи рослинного походження) може призводити до зневоднення і тим сприяти кристалізації уратів. Інсулінорезистентність та діабет ІІ типу сприяють високому рівню сечової кислоти в крові.
При хронічному протіканні подагри бувають часті загострення. Причина загострень: вживання алкоголю, рясноїм’ясноїіжирноїїжі, ацетилсаліцилової кислоти, сечогінних засобів, сильні фізичні та психічні стреси, недосипання. Ось чому нині до нас звертається багато тих, у кого почастішали напади подагри: раптові болі в суглобі, почервоніння шкіри, набряк, деколи навіть температура, головний біль, втома.
В офіційній медицині від подагри використовують алопуринол, що блокує вироблення сечової кислоти, нестероїдні та гормональні протизапальні препарати, які знімають біль, засоби для посилення роботи нирок. Але від них страждає шлунок, печінка, підшлункова залоза, кишківник, нирки. Застосування гормональних препаратів може пригнічувати вироблення власних гормонів. І діють ці засоби лише доти, доки їх приймають. Лікарі говорять, що таке захворювання не лікується, особливо якщо встановили, що воно має генетичну природу.
Але немає хвороби, яку не можна було б повністю вилікувати. Потрібен лише час і наполегливість. Ну, і звісно ж — ліки. А вони є і в природі, і в городі, і в Здравницях «Зеленої планети Земної», які є по всій Україні.
Звичайно, якщо лікувати тільки набряклі болючі ноги, то успіху буде мало. А якщо почати з порушеного обміну і хворих нирок, то ноги з превеликим задоволенням скинуть «капкан». Погано функціонуючі нирки просто неспроможні вивести з організму солі сечової кислоти, а цим шляхом виводиться 75% всієї сечової кислоти. Решта виводиться через слину, піт та з калом.
Фахівці «Зеленої планети Земної» радять такі цілющі фітокомпозиції, як НЕФРОЛІК — для відновлення функції нирок, СОЛЕНОРМ — для налагодження сольового обміну та ПОДАГРИН для усунення (виведення з організму) солей сечової кислоти. Солі починають «сипатись» вже через тиждень. Починає трохи боліти, бо відбувається «операція» без скальпеля.
Щоб зменшити біль та прискорити лікування, даємо зовнішні засоби РОЗТИРАННЯ та САНАТ, а для налагодження кровообігу СУДИННИК (або ВАЗОНОРМ), ВЕНОЛІК.
Сковані «капканом» люди починають рухатись, а згодом, продовжуючи далі боротьбу з подагрою, навіть не впізнають свої ноги.
Варто ще придивитись до печінки і шлунка та підшлункової залози і поприймати такі цілющі фіто композиції: ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН, ДІАМАНТ та ЗОЛОТНИК.
Є прості засоби, якими вдома можна допомогти в разі загострення подагри:
Радимо також вживати плоди калини з медом, їсти червоний буряк і додати до домашньої аптечки листя та гілочки малини, листя підбілу, квіти бузини — пити з ними чай.
Щоб перевірити, чи виходять у вас урати, треба зібрати сечу в банку і поставити на добу, потім подивитись на осад. Кристали сечової кислоти мають помаранчево-бурштиновий колір. Пити трави треба доти, доки будуть виходити солі.
Важливим та безпечним лікувальним фактором є дієта. Це суворе обмеження чи виключення м’яса, риби, морепродуктів, какао, алкоголю, продуктів, що містять додану фруктозу, фруктозний сироп чи мед, а також цукор, оскільки він теж при розпаді дає фруктозу. Фруктоза, що є у фруктах, під заборону не підпадає.
Раціон, що містить багаті на пурини рослинні продукти (горох, квасолю, сочевицю, шпинат тощо), не пов’язаний з подагрою. Завдяки високому вмісту вітаміну С, овочі і фрукти знижують ризик розвитку подагри і її загострень. Вживання вишні може зменшити кількість нападів подагри.
Дуже корисно
Дякую за інформацію. Але стільки всього переліковоно що треба приймати що голова кругом іде. В цьому описі про подагру бракує чіткого плану що за чим треба приймати, повинна бути тактика. А не перелічити що можна приймати і там як хочет так і приймайте.