«Наталю Петрівно, звертаюсь до Вас за порадою! Що потрібно посадити на городі (ділянка невеличка), аби було корисне і дітям, і дорослим?»
Пораджу посадити селеру. Вона буває коренева, стеблова, листкова, але будь-яка насправді корисна для здоров’я людини. Зараз я перерахую всі її чесноти — і Ви побачите це самі. До речі, жодного «проти» немає.
Селеру використовують в їжу і як ліки. Це саме той випадок, коли їжа лікує. І зелень, і корінь дуже благотворно впливає на серцево-судинну і нервову систему, на весь процес кровотворення. Селера покращує водно-сольовий обмін, виводить зайву рідину разом із накопиченими солями, проте її сечогінна дія м’яка. В загальному плані підвищує фізичну, розумову працездатність, заспокоює нервову систему.
А тепер розкладемо все по поличках. Ми вже згадали про те, що селера стимулює діяльність нирок, виводить зайву рідину, щоб вона не обтяжувала організм, а разом з рідиною видаляє солі, з котрих можуть утворюватися камінці. Цінною властивістю є те, що рослина усуває всі запальні процеси в сечостатевій системі: не тільки цистит, а й уретрит. Особливо ефективно впливає на підвищення потенції у чоловіків, і не тільки завдяки активізації функції статевих залоз, а й тому, що оздоровлює всю травну систему — зокрема виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, всі негаразди в кишківнику (коліти, ентероколіти).
У дітей селера нормалізує апетит, не допускає діатезу та алергії, лікує, коли вони вже є. Малюкам допомагає швидше ставати на ніжки і добре бігати. І все наступне життя ноги в них не болітимуть.
Дорослим, і дітям також, рослина прийде на поміч в разі цукрового діабету. Вона стимулює не лише травну систему (печінку, шлунок, підшлункову залозу), а й ендокринну: щитовидну залозу, наднирники, яйники. Має позитивний вплив на всю дітородну систему — рятує жінок від болючих місячних, нормалізує стан і розташування матки, усуває запалення яйників.
А тепер про дуже необхідне, особливо тепер, у цей тяжкий для України час. Селера лікує астенічний стан, заспокоює чутливу, збуджену нервову систему, може попередити навіть розвиток психічних порушень на початковій стадії. Рослина порятує людей і від безсоння. Подарує спокій, особливо нічний, такий необхідний для відновлення сил. Її сильна болетамувальна дія стосується всіх органів і систем. Ранозагоювальні властивості допоможуть загоїти рани — пам’ятайте про це, коли важко отримати фахову медичну допомогу.
Тож селера в городі точно не буде зайвою. Щоб її виростити, треба ще в лютому посіяти насіння на розсаду, бо проростає воно довго. Це завдання вже на наступний рік. А зараз спробуйте купити готову розсаду, пошукайте в інтернеті, як її правильно посадити і виростити. Проте, якщо Вам це не вдасться, не переживайте — на овочевих ярмарках, в супермаркетах можна придбати фермерську селеру. Наші аграрії вирощують стеблову і кореневу селеру, не гіршу за імпортовану.
Споживайте здорову їжу і будьте здорові!