Пролежні — це змертвіння шкіри, підшкірної клітковини та інших тканин внаслідок порушення кровообігу та іннервації.
Виникають вони в нерухомих і ослаблених хворих, які тривалий час лежать в одному положенні. Частіше це буває в людей з цукровим діабетом, надмірною вагою та порушеним кровообігом. На тих ділянках тіла, які піддаються найбільшому навантаженню, особливо де шкіра прилягає до кісткових виступів, вонастає блідою з синюшним відтінком, поверхневі шари епітеліюзлущуються. Потім поверхневі шари шкіри відмирають, а, спочатку невеликі, виразки з часом стають глибокими. Некроз охоплює все більші ділянки, розвивається місцева інфекціята явища інтоксикації.
Найбільш уразливі місця — крижі, сідниці, п'яти, лопатки. Можливі пролежні під неправильно й туго накладеними гіпсовими пов'язками.
Пролежні є серйозною проблемою офіційних медичних закладів, однак їм можна зарадити і в домашніх умовах, забезпечивши хворому відповідний догляд і застосовуючи перевірені народні засоби.
Шкіру в критичних місцях треба обережно протирати мигдалевою олією, або олією з насіння шипшини. Здавна випробуваний засіб — це аптечний камфорний спирт.
В «Зеленій планеті Земної» теж є ефективний засіб для усунення пролежнів — СЕПТОДЕРМ. Ним треба обережно протирати уражені ділянки кілька разів на день. Окрім того, всередину слід приймати ВАЗОНОРМ, до нього можна додати ВЕНОЛІК та СУДИННИК.
ВАЗОНОРМ поліпшує мікроциркуляцію дрібних кровоносних судин, усуває запальні й дистрофічні процеси в них, нормалізує тонус і проникність стінок капілярів. Допомагає пролікувати задавнені трофічні виразки, які ніяк не гояться.
ВЕНОЛІКзапобігає утворенню тромбів, діє на стінки венозних судин, усуваючи запальні процеси та підвищуючи тонус їхніх клапанів, сприяє поліпшенню мікроциркуляції та обміну речовин у тканинах і органах.
СУДИННИК добре діє на кровоносні судини, особливо нижніх і верхніх кінцівок. Пожвавлює мікроциркуляцію судинної стінки за рахунок кращого постачання кисню.
Фітокомпозиції слід приймати по 3-5 крапель із двома столовими ложками теплої води 3 рази на день за 15-30 хв. до вживання їжі та четвертий раз на ніч. Під час загострення захворювання — по 5 крапель із двома столовими ложками теплої води кожні 1-2 години.
Пам’ятайте, що для обробки пролежнів не можна застосовувати перекис водню, йод та зеленку — вони пересушують шкіру.
Намагайтесь не чіпати зайве рани руками, аби не занести інфекцію, обробляйте ушкоджені місця по можливості з флакона, використовуйте для санації (догляду) стерильні м’які матеріали.
Перевертайте хворого кожні півтори години на інший бік — це допоможе запобігти появі пролежнів. Бо якщо лежатиме нерухомо упродовж 2-5 годин, ймовірність їх виникнення дуже велика.
Коли пролежні вже з’явилися, загоїти їх в лежачої людини дуже важко. Забезпечити кращий догляд може спеціальний матрац, або принаймні підкладне кільце.