Родинне дерево життя

15 травня 2023 р.

15 травня — День родини, заснований ООН у 1993 році, в Україні відзначається з 2012 року.

 

Найбільша цінність у житті — родина.Так вважають більшість українців. Міцні родинні стосунки, любов і повага до матері та батька — споконвічні цінності нашого народу. Саме у сім’ї ми здобуваємо життєві сили, щоб долати труднощі, негаразди, досягати вершин і отримувати перемоги. Сім’я додає нам сил і натхнення, є «цілющим дивосвітом», наснажуючою «криницею життя».

Тут, мов журавка, піднімусь я знов —

Над вербами, калинами, тополями.

Українська родина була і залишається берегинею цінностей, культури та історичної пам’яті народу. Це бабусині пісні, материн солодкий хліб, який залишає в душі «безсмертний слід, наче пам’ять над віками», свята в родинному колі, мудрі батькові поради, захоплюючі історії дідуся...

Текла розмова тиха, запашна,

Була вона довірливо-родинна, —

То з нами повечеряла весна.

Ім’я якій — співуча господиня.

 

А місяць, наче красень на порі,

Дивився лагідно, а не грозово.

Ішла зоря — щось розказать зорі,

Душа душі засвічували слово.

Саме та ниточка, ланцюжок від душі до душі, від серця до серця, від життя до життя — це і є наша найвища цінність — родина.

Кожен з нас є маленькою галузочкою могутнього родинного дерева, котре проростає із сивої давнини, з дідів-прадідів до далеких сяючих зірок — наших нащадків. Плекаймо його, доглядаймо, зігріваймо теплом своєї душі, прикрашаймо найкоштовнішими своїми надбаннями — тоді наше життя сповнене вищого сенсу, світла і добра!

У сивих зморшках пройдених

доріг

Жадане слово зацвіте ромашкою.

Переступаю батьківський поріг —

І горнеться душа до мами

пташкою.

Залиште свій коментар