Розтягнення зв’язок — це травма суглоба, що виникає внаслідок різкого повороту або витягнення. Таке вряди-годи стається під час тяжкої фізичної праці, а також в разі непевної ходи у людей похилого віку, коли нога може підвернутися. Причиною травми можуть бути і слабкі нетреновані зв’язки.
Легке розтягнення не заважає підтримувати стабільність суглоба. Достатньо дати пошкодженим зв’язкам повний спокій і забезпечити місцеве лікування: зробити пов’язку, компрес, прикласти холод. На другий день можна зробити теплові процедури: теплі ванни, масаж.
Через надмірно сильні або непритаманні суглобу рухи можуть з’явитись часткові розриви зв’язок — таке розтягнення діагностується як тяжке. Тож, якщо після місцевого лікування суглоб залишається болючим понад 18 годин, слід звернутись до лікаря і зробити рентген. Такий суглоб фіксують тугою пов’язкою, інколи накладають гіпс.
Найчастіше з’являються розтягнення зв’язок гомілкового суглоба. Під час травми виникає сильний біль, здатність рухатись різко обмежується, бо від рухів біль стає ще більшим. Боляче навіть ледь-ледь поворухнути кінцівкою. Навколо суглобової сумки поступово утворюється набряк.
З народних методів лікування розтягнення відома аплікація із сирої картоплі. Для більшого ефекту можна змішати картоплю зі свіжою або квашеною капустою і натертою цибулею з цукром.
До хворого місця можна прикласти і саму тільки цибулю з цукром (1 цибулина на 2 ст. л. цукру) або цибулю із сіллю (1:1), чи компрес з висівок.
На природі можна зробити аплікації з глини, якщо глину нема чим розвести — використовують сечу. Вдома розводять глину яблучним оцтом, охолоджують в холодильнику і прикладають до суглоба. Міняють примочку кожні 30 хвилин.
Влітку можна зробити компрес із потовченого листя бузини. Компрес слід міняти 3 рази на день.
На всю ніч радять накладати на хворе місце компрес зі свіжого листя оману високого. В разі червоної висипки додавати лист дягелю лікарського.
Хоча б три дні після розтягнення добре обкладати суглоб розтертими до соку квітучими верхівками полину гіркого. Полегшення настає одразу, зникає біль. Компрес міняти двічі на день.
Застосовують від розтягнень м’ятну олію: 100 г свіжої м’яти на 0,5 л кукурудзяної олії; млоїти на водяній бані 2 години.
В Німеччині провадили дослідження дієвості в разі розтягнення мазі живокосту, яка містила 35% екстракту рослини. Відзначили зменшення набряку, послаблення болю, значне покращення рухливості пошкодженого суглоба.
В разі гострого болю будь-якого походження (від розтягнення зв’язок, травми, ішіасу, лімфаденіту, подагри, невралгії, паралічу кінцівок, ревматичного болю) можна взяти з капусти верхній зелений листок, помити, видалити жилки, опустити 2-3 рази на 2-3 секунди в гарячу воду, витягнути, трохи просушити і накласти на болюче місце. Закрити марлею, зафіксувати. За деякий час повторити з новим листком.
В «Зеленій планеті Земної» найдієвішими ліками, які швидко усунуть біль та запалення, є ПОРЯТУНОК. Цей зовнішній засіб застосовують в якості компресу від болю різного походження (від голови до ніг).
А внутрішньо в разі розтягнення приймають такі фітокомпозиції: АРНІКА — щоб не було ускладнень після травми; АЛЬГОСАН — аби швидко зняти біль.
Далі можна застосовувати і такі зовнішні засоби як РОЗТИРАННЯ, САНАТ.
Ну і звісно треба берегтися, бути уважними, обережними, зміцнювати зв’язки та м’язи, щоб такі травмування більше не траплялися.