СЕРПНЕВІ ЩЕДРОТИ

7 серпня 2021 р.

Головне – не забувати, що у цьому місяці (як і в липні) можна без хімічних ліків зміцнити своє здоров’я, відновити функції шлунково-кишкового тракту, вилікувати, долікувати або  профілактично запобігти захворюванню дванадцятипалої кишки, нормалізувати функції печінки і жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, нирок.

І в цьому допоможе вам природа. Ви вже вдосталь посмакували вишні, малини, чорниці, порічки. Ще є на кущах аґрус, чорна смородина, достигла ожина, яка також дуже потрібна для зміцнення здоров’я. Можна збирати не тільки її ягоди, а і листочки.

Не забувайте й  про овочі, зелень: перець жовтий, який має чимало вітаміну С, червоний, що  багатий на каротин (провітамін А), помідори, огірки, кабачки, баклажани, петрушка, селера, кріп – все це повинно бути  у вас на столі. Тоді не виникатиме потреби ходити до аптеки.

Влітку, зокрема і в серпні,  ми маємо можливість оздоровити  нирки, сечовий міхур, вивести з них солі. Щоб солі виходили безболісно,  треба вживати як приправу листочки васильків справжніх (рос. – базилик обыкновений, Ocimum basilicum).

Пам’ятайте , що чай з  волошки синьої (василек синий, Centaurea cyanus) теж сподобається ниркам. Як і чай з плодоніжок вишні. Ці чаї полікують нирки, почистять їх.

Із овочів дуже м’яко діють на нирки, відновлюють функції печінки кабачки. За кабачковий сезон можна дуже добре почистити нирки, оздоровити печінку, а отже і допомогти працювати підшлунковій залозі.

Не складайте руки в цьому місяці й гіпертоніки. Пам’ятайте, що триває прекрасна пора, коли ви можете назбирати чимало лікувальних трав. Не забувайте зміцнювати серцево-судинну систему, не допускайте до  атеросклерозу. В цьому вам допоможуть: ожина і, знову ж таки, кабачки. А стінки дрібних судин будуть міцними, еластичними, якщо ви  вживатимете помідори.

Місяць серпень дуже щедрий і добрий. Ви можете зібрати рослини, які взимку допоможуть зберігати здоров’я, а за необхідності – лікувати хвороби. Зокрема це і бобівник трилистий, буквиця лікарська, буркун, вербена лікарська, іван-чай, нагідки, кропива дводомна (насіння), льонок (квіти), деревій, очанка, чебрець, полин гіркий…

Тобто, серпень ніколи ні про кого не забуває. Скажімо, тим, хто кашляє, він пропонує зібрати листочки  подорожника великого (подорожник большой, Plantago major).  Ця рослина має зараз велику силу, адже «викинула» стрілочку-колосочок, щоб вродити багато насіння, розсіятися по землі.

Ліки від кашлю з подорожника

Сім  подрібнених листочків подорожника великого залити склянкою окропу, дати настояти допоки прохолоне. Пити: вранці та ввечері – по чверті склянки  і впродовж дня – по столовій ложці разів п'ять.

Такий настій корисний і дорослим, і дітям -  проганяє кашель. Лікує кашлюк (коклюш), бронхіти. Помічний у разі астми бронхіальної. І навіть допомагає позбутися кашлю тим, хто багато палить цигарок.

Окрім того такі ліки тонізують шлунок, заспокоюють запальні процеси  шлунка,  лікують ерозії,  нормалізують кислотність (якщо вона знижена).

Отже серпень триває – щедрий, барвистий, святковий.  Незабаром радуватиме нас святом Маковія, не за горами і яблучний Спас.

Залиште свій коментар