Ще про лікувальні властивості льону

29 листопада 2022 р.

У сумішах з іншими рослинами насінням льону лікують діабет.

Відвари трав від діабету

  1. Одну ст. л. суміші насіння льону, листя чорниці, плодів ялівцю і трави приворотня звичайного (2:2:2:1) варити 15 хв. у склянці води, настоювати 2-4 год., процідити. Пити двічі на день по склянці.

2. Залити 3 ст. л. суміші порізаної соломи зеленого вівса, листків чорниці, насіння льону, лушпиння квасолі (порівну) 3 склянками ок­ропу, кип’ятити 10 хв., настоювати 20 хв. Пити по чверті склянки 6-8 разів на день.

Трава льону слугує сечогінним засобом при захворюванні нирок і сечового міхура.

 

Настій трави льону

Одну ст. л. порізаної сухої трави льону запарити склянкою окропу. Пити по ст. л. 3-4 рази на день.

А лляне насіння використовують для пом’якшувальних і болезаспокійливих припарок при хронічному циститі: 2 маленькі мішечки цілого або розмеленого насіння опускають в окріп на хвилину і по черзі гарячими прикладають до ураженої ділянки або черевної стінки.

При опіках і шкірних хворобах насіння льону застосовують для компресів і: 20 г порошку змішують з водою, кип’ятять і накладають таку кашку на обпечене місце.

Запатентовано спосіб лікування вовчака сполукою з насіння льону. А протипухлинну активність в насінні мають одразу кілька речовин, що пригнічують синтез ДНК, РНК, білка в ракових клітинах. Білок гірудин, що міститься в льоні, має антитромбінову активність, ще один пригнічує Candida albicans.

Льон є джерелом лігнанів, містить їх у 75 разів більше, ніж інші рослини. Лігнани виявляють антибактеріальну, протимікозну і противірусну активність, позитивно впливають на імунітет і здоров’я кісток, знижують ризик розвитку обох форм цукрового діабету, допомагають від випадіння волосся і акне.

Щоб отримати таку різносторонню допомогу від льону, няких особливих ліків не потрібно, достатньо просто включити його мелене насіння до щоденного раціону.

Похідні лігнанів, які утворюються в кишківнику, збалансовують рівень естрогенів, чим пригнічують ріст ракових пухлин, особливо гормонозалежних, в молочних залозах, ендометрії, простаті та ризик метастазування.

Залиште свій коментар
Коментарі
04.12.2022 22:44
Наталія

Велике спасибі, що нагадали про льон.