Що зберігає отруйний яскравий ліхтарик?

25 жовтня 2022 р.

Паслін дуже захопив моїх глядачів дитячими повоєнними спогадами. Тому хочу розказати про ще одну рослину родини Паслінових. Це теж ягода, називається «фізаліс». Види фізалісу ростуть зараз в багатьох країнах світу, а походять з Америки — Мексики, Гватемали, Чилі, Перу, Колумбії. «Перуанська вишня», має солодкий смак і приємний запах. Фізаліс овочевий — «мексиканський томат» широко використовують в їжу.

В деяких країнах рослину вважають отруйною. Але отруйні тільки її яскраві «ліхтарики» — вони захищають ягідки від холоду та шкідників, і з них люблять робити яскраві осінні букети. «Вишенька» всередині натомість смачна і корисна.

Проте ліхтарики мудрі люди теж не викидають. В них є речовини з регенеруючими властивостями, подібно до живокосту, мумійо, алое. Вони заліковують пошкоджені кістки, тканини. Одна жінка розповіла як лікувала олією з ліхтариків свого котика.

Щоб зробити таку олію, ліхтарики треба подрібнити, покласти в скляний шкалик на 200 мл, залити олією, і хай настоюється два тижні. Цей засіб допоможе шкірі бути гарною і здоровою. Всі рани, виразки, порізи заростатимуть, як то кажуть, за один день. Не зглянетесь, як ранка затягнулась, навіть шраму не лишилось.

Ягідки мають велику поживну користь. Містять, по-перше, багато кислот: яблучну, винну, лимонну, кавову, ферулову, синапову, бурштинову. Бурштинова, зокрема, захищає нас від алергії. Так само як фітокомпозиція «Зеленої планети Земної» АЛЕРГІН.

В ягоді містяться і такі потрібні нам вітаміни: С, каротин (провітамін А). вітаміни групи В, РР (який робить наші судини міцними й еластичними). Особливо хочу наголосити на вмісті пектинів, які очищають наш організм від надлишку холестерину. Ми радили ці ягоди після Чорнобильської катастрофи для виведення тяжких металів, радіонуклідів. Багато людей тоді ними скористались.

Ягідки фізалісу мають таку бактерицидну силу, що можуть усунути з організму бактерії, віруси, інші мікроби. Якщо покласти їх в квашені помідори, капусту — вони не псуються, не пліснявіють, проходять ферментацію правильним шляхом.

Коли люди хворіли від голоду, холоду, пошестей, то побачили, що від фізалісу набряки на ногах и на обличчі зникають. А оскільки набряки на ногах виникають від слабкого серця, почали лікувати серце. Мішки під очима — від поганої роботи нирок. Тиск, що підвищується звечора до ранку, теж на це вказує.

Зазначимо, що в «Зеленій планеті Земної» для лікування нирок (запальні процеси, ускладнення, кісти, солі, пісок, камінці) застосовують композиції з цілющих рослин НЕФРОЛІК і ГЛОМЕРАН.

Від фізаліса добре виходить з нирок пісок — такого кольору, як і ліхтарики, тобто який складається з уратів, солей, які спричиняють подагру. Навіть камінці не витримують, розсипаються на пісок і виходять з організму. Отже, нирки працюють добре.

А разом з нирками зцілює фізаліс і всю кісткову систему. Усувається запалення у суглобах, поліартрити, що спотворюють пальці рук, артрити, артрози, ревматизм, подагра. В теперішній перехідний осінній період це дуже потрібно.

Фізаліс добре лікує запальні процеси всієї сечостатевої системи: уретрити, запалення статевої залози, простатит в чоловіків, а також аднексити (запальні процеси в яйниках), кісти у жінок. Відповідно для чоловіків «Зелена планета Земної» пропонує фітокомпозицію УРОСЕПТ, а для жінок — АДНЕКСАН.

В місцинах, де ягоди вживали частіше, побачили, що навіть цукровий діабет не такий страшний. Від фізалісу добре працює підшлункова залоза, виконує і ферментативну, і гормональну функцію.

Якщо говорити про печінку, її стан теж нормалізується, особливо, коли печінка збільшена і тверда (зокрема її права доля). Це буває від великої кількості вжитих антибіотиків, перенесеної хвороби Боткіна, застою крові. Можна відновити печінку навіть в тяжкому стані, коли вже починаються асцити — постійні набряки на ногах і на обличчі, живіт великий і важкий (рідини в ньому назбиралось пів відра або й відро).

Виводить фізаліс і камінці з жовчного міхура, відновлює жовчотворну функцію печінки, кровотворну функцію, очисну. Піднімає печінку, ставить її під діафрагму, змушує рухатись жовч, а циркуляція жовчі розбиває ті всі жовчні камінці і виводить їх природним шляхом.

Коли підшлункова, печінка, нирки працюють налагоджується і функція кишківника, немає закрепів. В фізалісі містяться також гіркоти, які допомагають працювати шлунку: тонізують, налагоджують ферментативну функцію. Ретельно пережована їжа, склянка води вранці, ягоди фізалісу, інші овочі, зелень, фрукти — і про закрепи можна забути.

В ягоді достатня кількість мікроелементів для гормональної системи. Вони є знеболюючим засобом, ефективним від головного та інших видів болю. А як ми знаємо, біль — це запалення, немає запалення — немає болю.

Як робити ліки з фізалісу? По-перше, просто вживати їх в їжу. Проковтнули ягідку з насінням, і голова вже не болить — доступно і швидко. Можна вичавити з ягід сік, вживати по 1 ст. л., але то вже трохи складніше. Фізаліс можна вживати в будь-який час по 10 ягід на день. Курс лікування печінки, нирок, підшлункової — мінімум два тижні. Якщо вилікувались, лікування можна припинити, але зазвичай потрібно 4 тижні, потім зробити перерву на тиждень або 10 днів, і повторити курс лікування.

Багато людей в Україні вирощують фізаліс. Думаю, і ви знайдете, де посадити цей дивовижний кущик, який прийшов до нас з далеких країв, задля свого здоров’я і просто заради втіхи.

Залиште свій коментар