Багато прихильників «Зеленої планети Земної» — читачів нашої газети, глядачів ютубу, відвідувачів фейсбуку — впевнились в тому, що яблучна шкірка очищає стінки судин від холестеринових бляшок. Тобто дійсно допомагає від склерозу, зменшує шум у вухах. Але для цього треба їсти не свіже яблуко зі шкіркою, а висушити її, подрібнити і лише потім застосовувати.
Від атеросклерозу, шуму у вухах радимо такий простий і помічний рецепт.
Ліки з яблучних шкірок
Шкірку домашніх яблук висушити, подрібнити в кавомолці. Приймати по 1 ч. л. порошку тричі на день за 15-20 хв. до вживання їжі. Запивати теплою водою, можна трохи підсолодити медом.
Не лише лікуватись, а їсти домашнє яблуко зі шкіркою корисно і смачно, бо там левова частка вітамінів, мінералів та інших цінних речовин. Проте шкірка досить щільна (містить 2/3 нерозчинного волокна усього яблука), ще й укрита рослинним воском, що містить урсолову кислоту. Шкірка остаточно не перетравлюється навіть у здоровому шлунку. Що вже казати про тих, в кого недостатня секреторна діяльність, знижена кислотність! Шкірка просто проходить «транзитом» через травний тракт з усіма корисними речовинами.
Коли ми яблучну шкірку добре висушимо, ретельно подрібнимо у кавомолці, клітковина розбивається, і усі цінні для лікування сполуки стають доступними для організму: пектини, органічні кислоти (яблучна, винна, лимонна), хлорогенова кислота, дубильні речовини, катехіни, флавоноїди, органічні сполуки заліза і фосфору, антоціани, ефірні олії тощо. Пектин (неперетравлювані волокна) необхідний для кишкової мікрофлори, завдяки якій підвищується імунітет, нормалізується травлення і оздоровлюється організм в цілому. Сильні рослинні антиоксиданти рутин і кверцетин захищають від клітинних ушкоджень, запалень і проблем з кровообігом. Тритерпеноїди пригноблюють ріст ракових клітин в печінці й 12-палій кишці.
Згадана вже урсолова кислота знижує атрофію м'язів у генетично схильних до захворювання людей і допомагає нарощувати м'язову масу, також знижує рівень холестерину і цукру в крові й зменшує жирові відкладення.
Усі згадані речовини і зумовлюють очисну дію на судини, ще й знижують ризик розвитку астми, діабету, раку, гіпертонії та інших серцево-судинних недугів. Не випадково канадійські науковці включили яблучну шкірку в список «суперпродуктів» з високою концентрацією флавоноїдів і антиоксидантів, здатних серйозно захистити від небезпечних захворювань. Щоб скористатись цими природними скарбами треба лише ретельно подрібнити шкірку яблука.
Запам'ятайте, чим більш дисперсна (подрібнена) лікувальна речовина, тим ефективніша її дія. Ми обов’язково подрібнюємо рослинну сировину, виготовляючи з неї ліки. Так само диспергуємо наші фітокомпозиції, вживаючи їх з двома столовими ложками теплої води.