СИНІ БАКЛАЖАНИ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ

14 жовтня 2021 р.

СИНІ БАКЛАЖАНИ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ

В останні дні чую від багатьох відвідувачів сайту  запитання: чому не розповідаю про баклажани.

Насправді це не зовсім так. Цієї теми ми торкалися в минулі роки, та й цього року також. Тож сьогодні я розповім про ті властивості баклажанів, про які ми ще з вами не говорили.

Справді, сині баклажани – це, як на мене, неперевершений витвір природи. Нині цими овочами залюбки смакують у багатьох країнах світу. Зокрема і в європейських. Але перед тим, як стати улюбленим овочем європейців,  баклажани тривалий час були в опалі. Давні греки, римляни називали їх "яблуками сказу"  і вважали, що систематичне споживання баклажанів призводить до порушення психіки. Такі негативні судження, які не мали жодного підґрунтя, надовго затримали розповсюдження баклажанів і вживання їх як їжу в європейських країнах. Змінити думку допомогло відкриття Америки.  У Південній Америці європейці побачили, що індіанці активно вирощують і вживають у стравах знайомі у Європі овочі, на які було накладене табу. Почали досліджувати баклажан і вчені. Побачили, що ці овочі зберігаються десять-чотирнадцять днів. А хотілося б готувати страви з них триваліший час. Врешті навчилися їх консервувати. Рецепт консервування баклажанів створив французький кулінар Франсуа Аппер. Він написав книжку "Мистецтво консервувати" і в ній описав перший рецепт збереження і консервування баклажанів. Ікру з них можна зберігати багато місяців.

Пізніше вчені дослідили хімічний склад баклажанів: побачили, що в них  багато вітамінів, мікроелементів, інших корисних для людини  речовин. Зокрема вітаміни В, В2, В6, РР, аскорбінова кислота, тобто вітамін С,  кальцій, фосфор,  залізо, магній, натрій. Трохи менше – міді, цинку, марганцю, алюмінію, кобальту. Саме завдяки солям заліза, міді, марганцю, кобальту баклажани стимулюють кровотворення. Діють на кровотворні органи: селезінку і кістковий мозок, поліпшують функцію селезінки, зцілюють її, підвищують гемоглобін, лікують недокрів`я. Сприяють утворенню еритроцитів.

А завдяки тому, що у цих овочах є солі калію й  натрію (в пропорції - п`ять до одного), ще й пектини, які сприяють виведенню холестерину з організму, вони  лікують атеросклероз, нормалізують роботу печінки, особливо за жирової дистрофії (коли є жирове переродження у печінці, лікарі ставлять діагноз "жирова дистрофія". В таких випадках варто вживати баклажани).   Раджу вживати баклажани людям, у яких з`явилися ліпоми (жировики). Баклажанова дієта сприятиме розсмоктуванню утворених жировиків.

Баклажани - чудовий  дегідротичний (сечогінний) продукт, який покращує роботу нирок і виводить надлишки води з організму. Отже людям, у яких є набряки  ниркового, та і серцевого походження, баклажани дуже корисні. За кількістю кальцію баклажани переважають цибулю, моркву, огірки, навіть перець, диню, салат і гарбуз.

Завдяки багатому джерелу фенольних сполук баклажани лікують дрібненькі й середні судини, стимулюють роботу кишківника. Їх  необхідно вводити до дієти тим, хто страждає ожирінням, тобто людям огрядним,  як чоловікам, так і жінкам. Тому що «синенькі» мають низьку калорійність, однак ситні, людина з`їсть маленьку порцію – і вже не голодна.  То більше, що вони, як вже зазначала, виводять надлишки води з організму і нормалізують жировий обмін.

Баклажани корисні людям, хворим на цукровий діабет. Адже вони  багаті на марганець, який підсилює здатність інсуліну  знижувати рівень  цукру в крові.

Раджу людям, у яких болять ноги, порушений сольовий обмін, порушена функція нирок,  інтенсивно використати сезон баклажанів. А якщо вже відчуєте, що недостатньо пролікувалися баклажанами й подагра (капкан на ногах) ще мучить ваші ноги: вони ще важкі, печуть підошви, набрякли суглоби, ноги болять, швидко стомлюються - то насушіть баклажанів, аби лікуватися ними триваліший час.

Сухими баклажанами також можна лікуватися людям із надмірною вагою.

Як засушити баклажани на зиму? Досить просто.

Сушені баклажани

Баклажани почистити від темної шкірки, розрізати (вздовж плода) на тоненькі пластинки, нанизати на нитку і на кілька годин підвісити на горище, або на сонце, якщо немає горища, щоб прив`ялилися. Потім вони самі досохнуть за два тижні. Зберігати сухі баклажани у полотняних чи паперових мішечках, або в коробках.

Перед тим, як вживати сухі баклажани, треба розмочити їх водою, так, як це ви робите із сухими грибами. Сухі баклажани можна використовувати для перших і других страв.

Дуже корисні й смачні баклажани продовгуваті, вузькі, які блищать, мають мало насіння і шкірка у них синьо-чорна.

Перед приготуванням баклажани поріжте, посоліть, поставте на півгодини відстоюватися. Коли  виділиться сік, злийте його - баклажани не будуть гіркими, промийте овочі, потім готуйте.

Але варто знати, що смажені баклажани, які всі так полюбляють, це продукт, що важко перетравлюється в шлунково-кишковому тракті.  Тому краще запекти баклажани в духовці, або приготувати, як  шашлик. Ікру також виготовляйте з печеного баклажана.

Якщо не маєте можливості спекти баклажани, то тоді можете зварити чи стушкувати.

Корисно й смачно фарширувати баклажанами кабачки, перець, додавати в голубці.

Запекти баклажани можна дуже швидко.

Запечені баклажани

Розріжте баклажани на чотири частини уздовж, залийте окропом на одну хвилину, злийте воду і зробіть таку процедуру чотири-п`ять разів, щоб зникла гіркота. Наріжте кружальцями цибулю, помідори, покладіть у сковорідку шарами, додайте олії і запечіть. Можна замість цибулі покласти родзинки - смак дивовижний і забути таку страву  неможливо.

Залиште свій коментар