До нас знову завітав жовтень — найбільш мальовничий місяць у році. Яких тільки кольорів не побачиш навколо! Листя усіх відтінків багряного, жовтого, зеленого, фіолетового, радують око барвисті айстри, яскраві чорнобривці, вишукані хризантеми... Встигніть і помилуватись ними, і заготувати на зиму, щоб потім смакувати духмяним корисним чаєм.
Тим, у кого хворі судини, виснажена нервова система, тремтять руки та голова через хворобу Паркінсона стане в нагоді хризантема. Чай із неї приведе до ладу шлунково-кишковий тракт і печінку.
Чай із хризантеми
1 ч. л. подрібнених квітів запарити склянкою окропу, настояти, пити вранці й увечері.
Айстра чудово тонізує і водночас заспокоює. Щоб багато встигнути, почуватись сильними і впевненими — випийте зранку чаю з айстри.Квіти бузкового кольору лікують жіночі хвороби (такі як фіброміома), навіть із кровотечами. Білі заспокоять нервову систему. Рожеву або червону айстру дайте чоловіку: подрібніть 1 квітку й уранці приготуйте замість кави.Це допоможете йому почуватися бадьорим і добре працювати.
Чорнобривці обов’язково треба додавати до компоту, узвару або чаю. Хто питиме такі напої, ніколи не буде скаржитись на біль у підшлунковій залозі, не знатиме, що таке цукровий діабет. Чорнобривці темного насиченого забарвлення для цього найкращі. А в кого через хвору підшлункову виник псоріаз, вітиліго, занадто суха шкіра рук або випадає волосся, робіть лікувальний чай: 1 квітку заварити у склянці окропу (це добова норма, її перевищувати не можна), і пити по чверті склянки 4 рази на день.
Організм наш дуже чутливий, і обере кориснішу для себе рослину — напої з неї будуть для вас найсмачнішими. Отже, саме вона містить вітаміни, мікроелементи, біологічно активні речовини, яких вам зараз бракує.