Солодкий перець — джерело здоров’я і радості

23 жовтня 2024 р.

Коли настають холоди, застуда стає частою гостею багатьох із нас. Було б непогано подбати про свій імунітет заздалегідь. І правильно роблять ті, хто збагачує свій щоденний раціон продуктами, які містять багато вітаміну С. Але зовсім не обов’язково щодня купувати лимони й апельсини, коли ще триває сезон солодкого перцю. Вітаміну С у ньому уп’ятеро більше, ніж у цитрусових! З однієї великої перчини організм отримає добову норму вітаміну, і він добре зберігається навіть після кулінарної обробки.

Та не лише цим славиться болгарський перець. Він — справжнє джерело й інших вітамінів. Восени «дістають» депресія, занепад сил чи безсоння? Це ознаки нестачі вітамінів групи В, яких у перці удосталь. Є вітаміни РР, Е, багато вітаміну А, який поліпшує зір, забезпечує хороший стан шкіри та волосся. Пам’ятаймо і про такі важливі мінеральні компоненти як калій, кальцій, магній, фосфор, залізо. Перець у вашому меню вбереже від анемії й підсилить імунітет.

Комплекс речовин, які містить солодкий перець, сприяє зміцненню кровоносних судин, підвищує їх еластичність, запобігає утворенню тромбів, служить профілактикою таких серцево-судинних захворювань як атеросклероз, гіпертонія, навіть ішемічна хвороба серця та інсульт. Усі сорти містять багато антиоксидантів і допомагають запобігти розвитку ракових пухлин. Потрібен перець і діабетикам.

Перці всіх кольорів вирізняються високим вмістом каротину, необхідного для здоров’я дітей та гострого зору, хоча деякі відмінності все ж таки є. В червоному найбільше каротину і лікопіну, який має протиракові властивості. У жовтому перці лікопіну мало, зате чимало каліюі вітаміну С. В зеленому перці на додачу до лікопіну є кремній і фітостерини, які допомагають боротися з холестерином. Фіолетовий перець завдячує кольором антоціанам баклажана.

Корисно вживати болгарський перець для поліпшення роботи травного тракту, оскільки він стимулює виділення шлункового соку й покращує перистальтику кишківника, що так необхідно людям, які скаржаться на закрепи.

Позитивно впливає перець і на нервову систему. Його регулярне вживання підвищує стійкість організму до стресів, допомагає впоратись з відчуттям тривоги, нервозністю, хвилюванням. Адже болгарський перець (так само як і шоколад) сприяє виробленню нейронами ендорфінів — так званих «гормонів щастя». Ці речовини покращують настрій, зменшують сприйняття болю.

Однак, не кожному перець підходить. Він по-різному впливає на функцію підшлункової залози. У деяких людей навіть спричиняє алергію; їх нудить, болить голова, бувають проноси тощо. У списку протипоказань виразкова хвороба шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю, серйозні захворювання нирок і печінки, а також геморой, епілепсія і підвищена збудливість ЦНС. Це пояснюється великим вмістом ефірних олій і наявністю грубої клітковини.

Узагалі вважається: хто часто вживає перець, той рідше хворіє. Тож, якщо перець вам смакує, варто його заготувати. Засолений і консервований, він зберігає 50-80% корисних речовин. А висушити взагалі просто: прив’яжіть перчини за плодоніжки до нитки і підвісьте таку собі гірлянду в провітрюваному приміщенні. Висушений перець помеліть у млинку, і ваші страви й узимку нагадають про сонячне літо!

Залиште свій коментар