Пані Юлія пише, що часто з'являються дрібні ранки на яснах, боляче їсти і чистити зуби. Що це може бути?
Це може бути пародонтит, гінгівіт. Гінгівіт — це зміни ясен, коли руйнуються їхні тканини, виникають виразки. Ясна запалені чи інфіковані, стають болючими, виглядають червоними або блідими, кровоточать. Біль посилюється від рухів язика та гортані. Причина може бути в недостатньому догляді за ротовою порожниною, гіповітамінозі С, Е, К та А. Спричиняють хвороби ясен чи сприяють їм: гормональний дисбаланс, цукровий діабет, анемія, лейкемія, деякі лікарські засоби.
Фахові стоматологи радять починати з ретельного догляду за ротовою порожниною. І ми їх у цьому підтримуємо! Йоржиками чи ниткою слід видаляти залишки їжі між зубами. Не користуватись надто жорсткою щіткою, тільки м’якою та середньої жорсткості. Не натискати надто сильно щіткою на ясна, легенько чистити лише по кілька зубів за раз, систематично очищаючи всі зуби від нальоту. Перевіряйте, чи якісно ви це робите! Чищення має тривати не менше 3-5 хвилин двічі на день.
Важливо, аби ваша щітка і паста були якісними. Зекономите тут — заплатите стоматологу вдесятеро більше.
В «Зеленій планеті Земної» є зовнішній засіб, фітокомпозиція СТОМАГ, який добре допомагає. Навіть за 1-3 дні він відновлює слизову. Слід крапельку узяти в рот або зробити аплікацію (шматочок бинта зволожити фітокомпозицією СТОМАГ і покласти на ясна на 15-20 хв.) — і позаживають рани, припиниться запалення слизових оболонок, вщухне біль. Цей засіб корисний в разі пародонтиту, стоматиту, гінгівіту, кровоточивості ясен, застосовується від карієсу і зміцнює зуби, допомагає у випадку ангіни і ларингіту. Слід розвести 20 крапель СТОМАГА в 2 ст. л. теплої води і ретельно полоскати рот упродовж 5 хв., сплюнути після полоскання.
І якщо в роті є якісь ранки штучного походження, ну, наприклад, вирвали зуб, теж СТОМАГ допоможе. Або можна взяти подорожник. Ним наші пращури користувались — жували листки. Можна користуватись настоями чи настоянками календули, шавлії, ехінацеї, деревію, калгану.
І радимо ще один зовнішній засіб, фітокомпозицію РЕПАРАНТ. Багато старших людей, та й молоді і середнього віку, звертаються через те, що сідають ясна, і шийки зубів видно. Це пародонтит. Допоможе РЕПАРАНТ, який має кровоспинну, протизапальну, знеболювальну, бактерицидну, регенеруючу дію.Цей засіб виготовленийз полинових, він гіркуватий, але дуже добре нарощує ясна, закриває шийки зубів. Після очищення ротової порожнини слід накласти бинт із РЕПАРАНТОМ на запалені ясна.
Ротова порожнина — це дзеркало шлунка. Якщо ясна, язик, слизова оболонка порушені — з виразками, із запальними процесами — то треба пролікувати шлунок, щоб був здоровий. Тоді не буде запаху з рота і не буде ніде ні ерозії, ні виразок, ні запальних процесів.
І дотримуйтесь нашої незмінної поради щодо повноцінного харчування і фізичної активності. З цього починається ваше здоров’я!