І це не про шмарклі, а про вазомоторний риніт. Люди скаржаться, що з одної ніздрі, або й двох йде чиста вода, інколипо кілька місяців.
Вазомоторний риніт — порушення нервово-рефлекторної реакції на подразнення (холодне повітря, різкий запах), спричиняючи таким чином відповідну реакцію слизової оболонки носа. Це відбувається через інфекційне ушкодження нервових закінчень, імпульси від яких викликають розширення судин. Тому судини слизової не в тонусі й надміру переповнені кров’ю, що проявляється набряком і закладенням носа.
Вазомоторний риніт часто набуває хронічної форми. Практично без видимих причин (від подразників чи алергенів) вранці закладає ніс, людина часто чхає, з носа витікають рясні водянисто-слизові виділення, іноді буває сльозотеча. Як правило, виділення безбарвні і не мають запаху; зеленуватий або жовтуватий колір, наявність запаху можуть свідчити про бактеріальну інфекцію, наприклад, гайморит.
Вазомоторний риніт супроводжується загальною слабкістю, підвищеною втомлюваністю, погіршенням пам'яті, головним болем, порушенням сну, втратою апетиту. Люди змушені дихати ротом, тому дихальні шляхи надто подразнюються повітрям, що може спричинити ангіну, фарингіт або ларингіт. Знижується вентиляція легенів, як наслідок, погіршується кровообіг в головному мозку і серцево-судинній системі. Іноді через хронічний вазомоторний риніт виникає болісна задишка, астма або гайморит.
В «Зеленій планеті Земної» лікуємо запальний процес, який і спричиняє безперервний нежить. Для цього застосовуємо фітокомпозицію Респіран, а в ніс закрапуємо Назалік.
Дуже ефективний сік з листя каланхое і допомагає найкраще. Взимку можна також закрапувати ніс соком алое, а навесні та влітку — соком розхідника звичайного. Застосовують і такі ліки з калачика (герані рожевої).
Ліки з герані рожевої від нежитю
2 ст. л. свіжого листя залити склянкою окропу. Годину настоювати і вживати по чверті склянки 4 рази на день.