Токсоплазма змінює психіку і світосприйняття

27 жовтня 2024 р.

Токсоплазмоз — небезпечне захворювання. Внутрішньоклітинний паразит токсоплазма ушкоджує органи людини, особливо небезпечний для ще ненароджених дітей. Вчені вважають це дивовижне створіння чи не найбільш пристосованим і «успішним» в еволюційному сенсі організмом. Дійсно, є чому дивуватись. Токсоплазма — єдиний вид у своєму роді, у природі не має аналогів. Їй притаманний дуже складний (навіть для фахівців) багатоступеневий шлях статевого й нестатевого розмноження. Дехто навіть висловлює думку про його позаземне походження.

З усіх тканин організму збудник найбільше тяжіє до мозку. Він уражає нейрони, гліальні клітини і утворює в них цисти. Цим пояснюються спостереження, причини яких досі вчені не розуміли. Миші й щурі, заражені токсоплазмозом, починають поводитись дуже дивно: не тікають від кота, а, навпаки, збігаються на його запах. Паразитові сприяє така аномальна поведінка: він із зараженої миші потрапить до переносника інфекції (кота).

А на підставі останніх наукових розвідок вважається, що токсоплазма здатна провокувати розвиток шизофренії та інших психічних розладів у людини. Зараження токсоплазмою веде до пошкодження астроцитів у головному мозку. Такі ж пошкодження спостерігаються при шизофренії. Ця думка підтверджується й іншими фактами. Деякі медичні препарати, якими лікують шизофренію, здатні зупиняти розвиток токсоплазми у клітинних культурах. У кількох дослідженнях вчені виявили значно підвищені рівні антитіл до токсоплазми у пацієнтів, хворих на шизофренію.

Дослідники з Університету Джонса Хопкінса, проаналізувавши наявні статистичні дані, дійшли висновку, що токсоплазмоз підвищує ризик розвитку шизофренії більше ніж удвічі (у країнах, де коти — переносники токсоплазми — рідкісні, захворюваність шизофренією відносно невисока).

У дослідженнях також виявлено зв'язок токсоплазмозу з розладами настрою, депресією, суїцидальними нахилами, частотою автомобільних аварій, схильністю до ризику, уповільненою реакцією, зменшенням інтересу до нового (у чоловіків), відвертістю і щиросердністю (у жінок).

Вчені зрозуміли, чому токсоплазмоз у людини часто супроводжується психічними захворюваннями. Всьому виною дофамін — нейромедіатор, що виробляється у нейронах кількох областей головного мозку. Він безпосередньо стосується усіх процесів, пов'язаних з отриманням задоволення, у тому числі алкогольної, наркотичної та інших залежностей. Інфікуючи мозок людини, токсоплазма підвищує вміст у ньому дофаміну, довели британські вчені з Університету Лідса.

Паразитуючи усередині клітини, токсоплазма змінює середовище на свою користь, щоб полегшити собі видобуток поживних речовин і мати можливість далі розмножуватись і поширюватись в організмі. Паразит навіть перебудовує клітинні структури, утворює зв'язки з мітохондріями й іншими клітинними органелами. Зміна біохімії не лише значно збільшує рівень дофаміну в мозку, а й сприяє оксидативному стресу (процесу пошкодження клітини в результаті окислення).

Біологи вважають, що саме збільшення дофаміну служить причиною як аномальної поведінки гризунів, так і психічних захворювань людини. Адже дофамін — нейромедіатор, який грає важливу роль в поведінці тварин і людини. Що стосується шизофренії, то на генетичному рівні її зв'язок з дофаміном не викликає сумнівів. Саме ця речовина служить мішенню для впливу більшості лікарських препаратів від цієї хвороби. З дофаміном пов'язані не лише шизофренія і маніакально-депресивний психоз, а й хвороба Паркінсона, синдром Ла Туретта, порушення уваги.

Спостереження й дослідження фахівців «Зеленої планети Земної» дозволяють підтвердити світову наукову думку: у психічних розладів є цілком реальна, матеріальна причина. Дуже часто психічні й нервові захворювання (епілепсія, хорея, депресії) спричиняються певними видами паразитів. Вони порушують обмін речовин, забруднюють організм продуктами життєдіяльності, натомість забирають найцінніші біологічні сполуки (вітаміни, мікроелементи тощо), змушуючи організм працювати в умовах їх жорсткого дефіциту.

Коли оглядаєш людину у депресивному стані, зі збудженою нервовою системою і галюцинаціями, несподівано з’ясовуєш, що у неї часто болить голова, тріщить у шиї, знаходиш затиснуті внаслідок остеохондрозу кровоносні судини. Коли білі (фосфатні й кальцієві) солі у процесі лікування виходять з організму, кудись зникають і нервові розлади, навіть значно поліпшується стан хворих на шизофренію.

У випадку ураження токсоплазмою часто формуються кальцифікати (вогнища звапнення) у головному мозку, спричинені псевдоцистами паразита. Якщо зважити на те, що у дітей порушуються процеси окостеніння й прорізування зубів, виникає туговухість, стає зрозуміло що порушується сольовий обмін узагалі. Його відновлення фітокомпозиціями «Зеленої планети Земної» ХОНДРОЛІКОМ і СОЛЕНОРМОМ — цілком реальне завдання.

Відомо, що токсоплазма уражає не лише центральну нервову систему, а й серце (міокардит, ендокардит), легені, печінку, селезінку, м’язи, суглоби тощо. Таким чином, індивідуальний підхід і ретельна діагностика кожного пацієнта були і залишаються нашим основним завданням. Лише за виявлення усього «букету» недуг і системного лікування можливо повернути навіть хворих на психічні розлади до нормального життя.

Залиште свій коментар