Туя допоможе позбутися печії й бородавок

5 квітня 2023 р.

У нас зустрічається два види туї — західна і східна. Відрізняються шишками: у західної вони сині, а у східної трошки більші жовтувато-червоні. У народній медицині зазвичай використовують тую західну, яка походить з Північної Америки. Місцеві її називають «північним білим кедром» або «американським деревом життя».

Про тую згадують, коли у людини виникає печія. Візьміть маленьку частинку листочка і пожуйте її — печія зникне. А якщо на тілі, особливо на руках, виникають бородавки, візьміть сік з листочка туї, понатирайте бородавку кілька разів і побачите, що вона зникне. Але будьте обережні — свіжа хвоя туї може викликати опік.

Ліки виготовляють з молодих пагонів з хвоєю. Збирають їх у квітні-травні. Отже саме зараз можна виготовити настоянку для лікування уражень шкіри.

Настоянка туї (зовнішнє)

1 ст. л. подрібнених пагонів залити 100 мл горілки. Настоювати в темному місці 10 днів.

Застосовують настоянку як зовнішній засіб від бородавок, папілом, мозолів, мікозних уражень (грибків, лишаїв), червоного вовчаку і вірусних інфекцій, наприклад, герпесу. Протигрибкові засоби з туї у кілька разів ефективніші за засоби з інших хвойних (ялиці білої або сосни звичайної).

Настої з туї тонізують шкіру, позбавляють слідів втоми, усувають свербіж, набряки, лікують алергічні дерматити, розтяжки шкіри, екзему, нейродерміти, целюліт.

Настій свіжих пагонів туї (зовнішнє)

1 ст. л. подрібнених пагонів залити 300 мл окропу. Настоювати 15-20 хв.

Тую використовують у народній медицині й гомеопатії як внутрішній засіб. Проте вона належить до отруйних рослин, тому дозування дуже суворе, за вагітності вона взагалі протипоказана. Гомеопати застосовують розведення, які ніколи не зашкодять людині. У народній медицині усе залежить від травозная, який виготовляє певний засіб.

В основному використовують ефірну олію туї, яка є ефективним потогінним, сечогінним засобом. У народній медицині лікують запалення сечового міхура, тобто цистити і нетримання сечі. Жінки дякують туї за те, що регулює місячні, припиняє маткові кровотечі; чоловіки — що знімає запалення статевої залози (простатит, аденому). Туя лікує кишківник, її олія стимулює серцеву діяльність, усуває застійні явища в легенях і бронхах, є гарним ранозагоюючим засобом. Видаляє мокротиння, особливо в разі трахеїтів, бронхітів, пневмонії. Користуються олією туї при бронхіальній астмі. Різкий сильний запах туї тонізує, сприяє відновленню сил після тяжкої хвороби, значних нервових навантажень, стресів, урівноважує, допомагає сконцентрувати силу і увагу.

Туя має багато цілющих властивостей, деякі з них ще мало вивчені. Щодо дозування краще порадитись із лікарем.

Залиште свій коментар