Хто ж подбає про ваше здоров’я, як не ви? Тому я вдячна, що ви цікавитесь рослинами, хочете позбутись хвороб, і часто розповідаю про рослини, які дбають про сольовий обмін.
Груша і дика морква виводять білі (м’які) солі, що відкладаються в верхній частині організму. Оксалати лікуються виноградом —виноградними вусами та молодим листям повністю розбиваються. Від подагричних солей, уратів, застосовують спориш і кульбабу, або готують чай зі споришу, листя смородини і суниць лісових (1:2:2). Спориш розбиває солі, а смородина і суниці стимулюють нирки ті солі виводити, захищають емаль зубів від руйнівної дії споришу, в інакшому разі треба пити з нього чай крізь соломинку.
Та в понад 200 коментарях ви запитуєте: чи можна знайти в природі траву, яка б виводила всі солі? Не треба шукати спориш, смородину, суниці, виноград, грушу, дику моркву, а взяти лише одну рослину. Звісно, є така рослина!
У природі все є! Бог, як кажуть, родить на кожного долю і подумав про все, аби людина була здорова. Ця рослина всюдисуща, росте по всій Україні: в лісах, на узліссях, біля боліт, в горах, на полях. В народі її лагідно прозвали «дрібчасте зіллячко», бо й квіточки дрібненькі і листочки перисторозсічені.
Ботанічна назва відбиває її дію на організм, бо виводить трава і фосфати, і урати, і твердющі оксалати розбиває на пісок. Має коріння таке, що пробиває в Карпатах камінь, щоб дістатись до землі, до поживних речовин. Бедринець ломикаменевий, Pimpinellasaxifraga— назва говорить сама про себе. Багаторічна рослина належить до родини окружкових (селерових).
Колись бедринець використовувало багато господинь як приправу: і в борщ клали, і в суп, і до других страв додавали. Пахне корінь рослини анісом, селерою, петрушкою і ще чимось незбагненно приємним, ніби божественною трояндою. Багато окружкових рослин білим цвіте, але бедринець ні з якою іншою не сплутаєш. Як викопаєте корінець і відчуєте його своєрідний запах, ніколи не помилитесь.
Не тільки заради приправи збирали ті корінці, це був захист від пошестей холери, чуми, від раку (особливо раку матки), вони підсилювали секреторну діяльність шлунка і решти травних органів і залоз — печінки, підшлункової. Слизова травного тракту ставала такою потужною, щільною, що ніяка зараза, інфекція не потрапляла в організм. Коли шлунок, кишківник працюють добре, то людині мікроби не страшні, навіть якщо воду пити не фільтровану, а з природних водойм. Травну систему бедринець стимулює так, що вона «насторожі», готова боротися з усім нечистим, що потрапляє всередину: все перетравлюється і виводиться з організму.
Отже, корінець активізує шлунок, печінку, підшлункову залозу: шлунок виробляє нормальну кількість кислоти і травного секрету, печінка дає достатню кількість жовчі, а підшлункова залоза — потрібну кількість ферментів. Печінка також очищає організм, виводить всі нечистоти. Вся їжа добре перетравлюється в дванадцятипалій кишці, а рештки виводяться назовні.
Бедринець добре впливає на бронхіальні залози. Дітям лікували коклюш, після Другої світової війни — скарлатину. Хворим давали від бронхіту, ларингіту, запалення легень, бронхіальної астми: мокротиння розріджується і виводиться назовні разом з гноєм. Сусідського хлопчика з хворим горлом «бедрик» врятував від операції. Михайлик одужав, і не треба було вирізати аденоїди, бо припинились всі запальні процеси ротової порожнини.
Бедринець — така помічна протизапальна рослина! Запалення знімає в будь-якому органі. Ще має спазмолітичну й сечогінну дію. Це дуже допомагає, коли корінець розбиває камені в жовчному міхурі й нирках — активно виводить їх з організму. Перевірте це, коли будете лікуватись: зберіть сечу вранішню в банку, наступного ранку побачите, які солі вийшли. Схожі на борошно чи соду — це фосфати, трипельфосфати, карбонати, червоні, ще й виблискують — урати, крупні й сідають на дно — оксалати. Будете знати, який сольовий обмін порушений.
Мене часто питають: чим почистити кров. Бедринець дуже добре впливає на кровотворні органи — печінку, селезінку, кістковий мозок. Коли вони працюють нормально, то кров буде здорова, гемоглобін не буде падати в дитини.
А як бояться цього кореня паразити! Не терплять навіть запаху бедринця, тікають з людини всі їхні види. Шкода, що наша офіційна медицина не звертає уваги на такі сильні трави. Ще й виключили з фармакопеї найбільш цілющі та потужні, як от бедринець. В багатьох інших країнах, навпаки, офіційна медицина рослиною користується і вона входить до переліку фармакопейних.
Наші бабусі-прабабусі любили природу, користувались нею, щоб бути вродливими, напрочуд сильними і кмітливими — справжніми жінками. Використовували бедринець не тільки для оздоровлення матки. Скажімо, виникали руді плями на обличчі від порушеної функції підшлункової залози. Особливо в жінок старшого віку руки були рябі, в плямах. Тоді брали корінець бедринця, вичавлювали з нього сік, або змащували ці плями просто зламом корінця. За кілька таких процедур плями на обличчі, руках, тілі зникали. А якщо вживали корінь як приправу, то більше і не з’являлись.
Корінець висушували, подрібнювали і чистили ним зуби або додавали до зубної пасти та порошку, як нині роблять в багатьох країнах. Зуби були красиві, білі, здорові, запалення ясен і ротової порожнини не було.
Потужне кореневище можна копати восени, поки ще видно «дрібчасті» листочки й квіточки. За насіннячком теж можна впізнати — воно має характерний запах бедринця. Пожувати його трохи дуже приємно, смак солодкуватий, а діє як таблетка но-шпи, ще й дезінфікує ротову порожнину, а далі й травну систему. Для впевненості можна скуштувати й корінця. В «Зеленій планеті Земної» корінці копаємо навесні, коли тільки вийшли розетки листя і робимо фітокомпозиції СОЛЕНОРМ, ПОДАГРИН, ХОНДРОЛІК.
Та не захоплюйтесь надмірно навіть дуже помічними рослинами! Пам’ятайте, що вони, так само, як і фітокомпозиції, справляють свою благотворну дію в дозованій формі. Важливо дотримуватись не тільки вірної кількості на один прийом чи добу (відвар роблять з 1 столової ложки кореневищ бедринця на 2 склянки окропу, пити по півсклянки 4 рази на день; настоянку 1:10 настоюють 7 днів, приймають по 15-20 крапель 3-4 рази на день), а й не перевищувати тривалості курсу лікування (два, три тижні, чотири). Потім робимо перерву на тиждень і дивимось — помічне чи не помічне, потрібно чи не потрібно подальше лікування. Інколи рослинами лікуються і довше, бо вони підсилюють весь організм не швидко, а поступово. Якщо бедринець так вживати — буде сильний імунітет.
Вивчайте природу — щедру, живодайну, цілющу — користуйтесь її дарами для лікування, і будьте здорові!