З весною почався новий сезон збору лікарських рослин. А що робити зі старими зборами, термін придатності яких вичерпався, які вам не знадобилися? Не викидайте їх — вони ще можуть послужити.
Деякі з них згодяться на ополіскування волосся: листя берези, хміль, кропива, розмарин, ромашка, нагідки, айстри, медунка, підбіл і багато інших. Вмивання обличчя настоєм чи відваром теж піде на користь, та до того буде приємнішим, ніж звичайне.
Ще один варіант — зробити трав’яну ванну. Якщо маєте лаванду, чебрець, розмарин, шавлію, пелюстки троянд, то ванна буде ще й дуже ароматною.
Для повноцінної ванни потрібно 50 г сухої трави. Доведіть її до кипіння в літрі води, дайте настоятися під кришкою 10 хв., процідіть і влийте у воду для ванни. З лавандою чи пелюстками троянд це буде розслаблювальна ванна, з розмарином збадьорлива, тому її добре робити вранці, з чебрецем буде корисна при застуді, бо чабрець має противірусну і протибактеріальну дію,полегшує кашель і стимулює імунну систему. Ванна з шавлією протидіє надмірній пітливості, під час менопаузи знімає припливи і підтримує гормональний баланс.
Хвойна ванна (три гілячки сосни, ялини, ялиці на 1 л води, настоювати обов’язково під кришкою) перенесе вас до хвойного лісу: буде запашною, розслаблювальною, протизапальною та бактерицидною; допоможе при гострому та хронічному кашлі, очистить дихальні шляхи, розігріє тіло, зокрема суглоби.
«Лінивий» рецепт: покласти трави в бавовняну шкарпетку, мішечок чи хустинку, зав’язати і підвісити під краном, поки набирається гаряча вода. Потім залишити плавати у ванні, крім того, цей пакуночок можна використати для розтирання тіла: це сприяє кровообігу в шкірі.
Тепла вода розслаблює м'язи, суглоби, заспокоює нервову систему, врівноважує дихання, дозволяє відключитись від світу, приготувати організм до сну. Використання трав посилює та розширює ці ефекти води. Але чим тепліша ванна, тим більше змушене працювати серце! Якщо у вас високий тиск, температура води має бути не вище 37°. Ванна не має тривати більше 15 хвилин в будь-якому випадку.