Так говорили наші діди-прадіди. Та може й ви таке відчували: навіть ледь теплі промінчики сором’язливого весняного сонечка для очей якісь різкуваті, занадто яскраві. Звикли, що ховається сонечко за синіми важкими хмарами. Мудрий український народ! Нам знадобилось два речення, аби описати це явище, а пращури вигадали коротенький влучний вислів на три слова.
Мабуть жодному органу людського тіла не приділяли пращури стільки уваги, як двом маленьким віконечкам, крізь які ми дивимось на білий світ. Все найдорожче, найцінніше прирівнювали до кришталика ока — зіниці: «бережіть як зіницю ока!». А берегти око таки треба, бо на крихітний орган завбільшки 25 мм і вагою приблизно 7 г упродовж життя людини чатує чимало неприємностей та захворювань. Великою мірою це наш власний недогляд чи необережність.
Тож не будемо нехтувати тією мудрою приказкою-настановою, бережімо наші очі невтомно й повсякденно! По-перше, від травмування, наслідком якого може бути навіть сліпота. Йдеться не лише про механічну травму, скажімо, забиття, пошкодження гострими предметами абощо, а й про хімічні, термічні опіки, вплив ультрафіолету.
Для чутливого ока небезпечним є вітер, сніг, пил, дим. Якщо колись вчені люди носили окуляри, бо попсували зір читанням книжок, в сучасному світі ми годинами перенапружуємо очі, вдивляючись в екран комп’ютера чи смартфона. Спати занадто багато як і занадто мало для очей однаково шкідливо. Зір погіршується від тривалого плачу, частого відвідування бані, навіть переїдання, особливо грубої гострої їжі. Отже, бережіть повсякчас свої очі, а надто очі своїх дітей!
Весна — дуже гарний час, аби подбати про поліпшення зору. Не змарнуйте його! У старших, молодших, навіть зовсім малих дітей очі просять допомоги.
Якщо маєте вдома аніс, зробіть настій для примочок (1 ст. л. на склянку окропу). Завжди радимо користатись для поліпшення зору, профілактики катаракти насінням кропу: покласти по 1 ст. л. насіння в дві маленькі торбинки з бавовни чи марлі, запарити окропом, а коли охолоне до теплого, прикладати до очей на 15-20 хвилин.
Засіб для поліпшення зору
1 ст. л. подрібненого насіння фенхелю, 1 ст. л. очанки, 0,5 ч. л. ягід шипшини запарити склянкою окропу. Настоювати 10 хв., процідити і пити як чай по третині склянки тричі на день за 30 хв. до їди. «Заварку» покласти в марлеві торбинки і в теплому вигляді прикладати до очей тричі на день. Курс лікування 2 тижні.
Чеські цілителі радять застосовувати порошок очанки: по 2 г (на кінчику ножа) 3-4 рази на день. Запивати чаєм з синіх пелюсток волошки.
Часто нагадую про чудову помічну рослинку зірочник. Подивіться собі під ноги, нахиліться! Він є повсюдно. А назва — «зір», та ще й «очник»! І доказів зайвих не треба, щоб зрозуміти цінність цієї дрібної травички для поліпшення зору. Навіть про якісь особливі засоби можна не клопотати — додавати добре помиту свіжу зелень в салати, борщі, супи, чаї.
Змішуйте сік зірочника (1 ч. л.) з медом порівну і приймайте 3-4 рази на день. Готуйте настій: 1 ст. л. трави на склянку окропу, пити по чверті склянки. Прикладайте до очей компреси, подібні до тих, що ми радили робити з кропу чи анісу: 2 ст. л. подрібненої трави на склянку окропу. Настоєм промивайте очі. Сік зірочника можна поєднувати з соком пеларгонії порівну. Закрапувати по одній краплі в кожне око раз на день упродовж місяця.
Дуже важливий для зору вітамін А. Тож на столі мають бути страви з моркви, гарбуза, червоних, жовтих, помаранчевих овочів. Чимало вітаміну містить і темна зелень, як то кропива і шпинат. Вітамін А жиророзчинний, тож овочі треба приправляти олією, маслом чи сметаною.
Морквяна олія
300 г моркви залити 0,5 л якісної олії (краще оливкової чи кукурудзяної, але соняшникова теж годиться). Тримати на водяній бані 1,5-2 години. Процідити і втирати в шкіру навколо очей, заправляти салати і повсякденні страви.
Не тільки вітамін А, ще й багато вітаміну С містить шипшина. Потурбуйтесь зібрати її плоди восени і заморозити в холодильнику. Розмерзлі ягоди стають м’якими, і їх легко протерти крізь сито. Пюре з шипшини складіть в скляний посуд і тримайте в холодильнику. Для поліпшення зору тричі на день з’їдайте по столовій ложці пюре. Кісточки, що лишились, не викидайте, вони теж лікувальні, зокрема містять вітамін Е. З них роблять шипшинову олію — гарний косметичний і ранозагоювальний засіб. Висушене й подрібнене на кавомолці насіння можна приймати в разі холециститу й гепатиту.
І про чорниці не забувайте! Влітку треба наїстися досхочу, ще й заморозити 2-3 кг на зиму.
В Здравницях «Зеленої планети Земної», нашому інтернет-магазині, ви можете придбати авторські композиції з цілющих рослин, щоб поліпшити, відновити зір, полікувати очі.
ЗОРОСАН застосовуємо від будь-якого порушення зору, запалення, болю в оці.
Фітокомпозиція ЗІРОЧНИК лікує катаракту.
ОКОЛІК не дозволяє розвиватись глаукомі, а якщо хвороба вже є, підвищується внутрішньоочний тиск, то ОКОЛІК його нормалізує, рятуючи сітківку ока від ушкодження.
Зовнішній засіб(краплі в очі) ПРОЗІР допомагає від будь-якого запалення та погіршення зору з різних причин. Особливо радимо його учням, студентам, людям, чия професія, пов’язана з постійним напруженням зору (закрапувати в очі 1-2 рази на день).
ВАЗОНОРМ збереже сітківку очей, а якщо є підвищений рівень цукру в крові, до нього слід додати ДІАМАНТ і ВЕНОЛІК. Людям старшого віку радимо СКЛЕРОЗАН.
Тож є чим подбати про ваші очі. І ніхто це не зробить краще за вас самих. Тоді ані весна, ані літо, осінь чи зима ваші очі не «вкрадуть», а будуть лише милувати й тішити.