Пані Лариса нам пише, що в носі має ранку, яка періодично гоїться, але потім знову починає кровити. Лікар нічого страшного не бачить. У пані також буває алергія з мокротинням або чханням, яка ніяк не проходить.
Слизова носу перша приймає на себе інфекції, які передаються повітряним шляхом, алергени, токсини, які є в повітрі. Вона є потужним і дуже активним органом імунної системи — виробляє імуноглобуліни типу А, інтерферони, щоб захистити організм від проникнення інфекції. Але все ж інфекції часто цей бар’єр долають. І навіть використовують ніс з користю для себе: викликають чхання, щоб поширюватись і заражати інших; розростаються і розмножуються на слизовій носа, щоб з повітрям виходити назовні організму.
Слизова носу є місцем, де «проступають» хронічні герпесні інфекції: простий герпес, вірус Епшейна-Барр, цитомегаловірус. Простий герпес проявляється болючими пухирцями, а вірус Епштейна-Барр утворює ерозії, ранки, які деколи кровоточать. Якщо в людини є така хронічна форма інфекції, то у неї зазвичай є трошки (часто без УЗД і не помітити) збільшені, реактивні лімфовузли на шиї, під щелепою, на голові. Може періодично чи постійно боліти, свербіти горло, виникати кашель, з’являтись прозорий (без кольору) слиз в гортані, носі.
Кровоточиві ранки можуть з’являтись і в разі хронічної сухості носа, коли слизова тріскає. На такій слизовій часто оселяються грибки чи стафілококи.
Лікування потрібне місцеве і загальне. Фітокомпозиціями ГЕПАХОЛ і ГАСТРОТОН пролікуємо печінку і шлунок. Профілактикою нових і активізації хронічних хвороб є здоровий спосіб життя та налагоджена робота травної системи. Бо імунітет повноцінно працює тільки тоді, коли весь організм отримує хороше живлення. Якщо у людини хороший настрій, вона виспана, має добрий апетит, у неї ефективно працює шлунок та печінка — то й імунітет буде здатний протистояти хворобам. Якщо печінка здорова, то і алергія буває значно рідше.
Для місцевого лікування даємо РЕПАРАНТ. Цей засіб має у складі обліпиху і дуже добре загоює рани, виліковує виразки, ерозії.
Можна в якості противірусного місцевого засобу закрапувати чи змащувати слизову йодним розчином — тільки не спиртовим, а таким, що годиться для лікування носоглотки, або водним розчином йоду, або 1% розчином повінон-йоду у воді.
Можна зробити часникові краплі: розчавити зубок часнику, залити 50 г теплої води, настояти 1 год, закапувати ніс 3-4 рази на день. Або розвести часниковий чи цибулевий сік і теж закрапувати в ніс.
Сильними противірусними властивостями володіють дубильні речовини. Багаті на дубильні речовини кора дуба, кореневища і корені родовика, перстачу, трава звіробою, плоди черемхи, терену, чорниць, шишечки хмелю та вільхи. Відвар кореневищ перстачу згубно діє на віруси герпесу, ним полощуть горло і закрапують ніс в разі запальних, застудних хвороб.
Настій звіробою готують з 1-2 ст. л. звіробою на склянку окропу; настояти 1-2 год, процідити, змочити ватку та ввести в порожнину носа, періодично зволожуючи теплим розчином. Робити так 2-3 рази на день.
Можна скористатись і настоєм хвої, настоєм або відваром плодів, кори чи листя черемхи,відваром кори дуба.
Кімнатні рослини теж підійдуть для місцевого лікування: традесканція, каланхое, алое, товстянки. Донести противірусні ефірні олії до слизових, уражених вірусом, можна за допомогою інгаляцій з напару шавлії, лушпиння вівса; дихаючи свіжою кашкою з цибулі, часнику, хрону.
Щоб слизова добре працювала як імунний орган, вона має бути вологою. Це також вбереже від тріщинок, засохлих шмарклів, які травмують слизову. Для зволоження використовуйте слабенький сольовий розчин або аптечний фізіологічний розчин, аерозолі з морською сіллю. Щоб разом отримати і противірусну дію, до розчину додайте краплю спиртового розчину йоду.
Всі хвороби чіпляються і активізуються на тлі хронічного стресу, навіть вірусні! Бережіть душевний спокій, працюйте над своїм психічним станом, Почати можна з простих дихальних вправ для швидкого зняття напруження і тривоги — вони дійсно працюють!