Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

17 листопада 2021 р.

Саме восени та і весною загострюється багато хронічних захворювань, а також виникають нові. Серед внутрішніх захворювань одне із перших місць займає виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки. Страждають нею частіше люди молодого віку, чоловіки частіше ніж жінки. Причина виникнення цього захворювання ще до цього часу повністю не з'ясована, тобто немає єдиної системи, яка б змогла пояснити механізм виникнення виразкової хвороби. Існує понад два десятки теорій, але ні одна з них не дає повну відповідь на це зовсім не просте питання. Вчені схильні до того, що фактори патогенні багатолики: нервові та гормональні порушення механізмів травлення. У таких хворих порушується секреторна, видільна та рухова функція шлунка.

Дуже велике значення мають вроджені і спадкові особливості організму, а до того неправильний режим харчування, нерегулярна нашвидкоруч гостра, гаряча або холодна їжа, зловживання алкоголем, курінням - все це провокує захворювання. До того ще перевтома, поганий сон, нервово-психічний переживання.

Основною, а іноді єдиною ознакою виразкової хвороби є біль, яка може бути різною. Іноді зустрічається хвороба без симптомів, але раптово проявляється кровотечею у вигляді кровавого блювання або кала чорного кольору.

В разі виразки шлунка біль виникає невдовзі після вживання їжі, а коли виразка дванадцятипалої кишки пізніше - нічні голодні болі, які припиняється після вживання їжі.

Другою ознакою виразкової хвороби є блювання яке буває при виразці шлунка. Іноді, а можливо і частіше, печія буває ранньою ознакою хвороби, але не завжди є результатом підвищеної кислотності шлунка. Часто-густо при опущенні шлунка, пониженій кислотності при нахилі, буває кисла відрижка і печіяю Вона ще виникає внаслідок антиперистальтичних закидів шлункового соку в нижній відділ стравоходу. Отже біль - основний симптом виразкової хвороби, але вона буває різною: стискує, тягне, ріже, коле. Частіше відчуття болю локалізується в підложечній області, рідше за грудиною. Коли виразка дванадцятипалої кишки - часто біль віддає в область лівого підребер'я, під лопатку. Важливою ознакою виразкової хвороби є періодичність болю, як вже було зазначено, визначеної пори року - пізньої осеніта наприкінці зими.

Виразкова хвороба страшна своїми ускладненнями. Основне із них - прободіння виразки, внаслідок чого виникає різкий біль, так званий "кинджальний" який з'являється раптово. Може виникнути стеноз привратника (пилорозостеноз) і ракове переродження. Але якщо в осінній період вилікувати виразку, то весною вона не дає рецидиву, тобто не повторюється і не загострюється - так завжди дбали в народній медицині. Але ж, обов'язково знаходили причину, усуваючи причину повністю вилікувались ерозія і ускладнень та рецидивів не булою

Часто першопричиною виразки було запалення підшлункової залози - панкреатит, і це ми бачили на практиці. Коли є виразка дванадцятипалої кишки і хелікобактер, ми призначаєм Золотник та Гастоулькан. Лікарі відмічають високу ефективність лікування.  Впродовж місяця зникає запалення, рубцюєтьс, закривається виразка і розсмоктуються рубці.  Іноді, в запущеному стані, доводиться лікувати два місяця, але є впевненість в тому, що рецидиву не буде.  Звичайно при умові, що хворий буде вести відповідно нормальний спосіб життя.

Насамперед вважали що виникнення цієї хвороби сприяють нервові потрясіння та перенавантаження нервової системи. Нині ми повністю підтримуємо це визначення, оскільки золотник - підшлункова залоза, дуже чутливий, і реагуючи на нервову систему часто є першопричиною виникнення виразки.

Коли ми в "Зеленій планеті" призначаємо Золотник для підшлункової та Гастроулькан для лікування виразки, то маємо гарний результат - виліковується виразка, без рецидиву. Але ще додаєм Неврозан часто поєднуючи з Нормострумом, оскільки між щитоподібною залозою і підшлунковою знаходиться сонячне сплетіння. Про цей клубок нервів всі знервовані кажуть "болить душа" вказуючи на сонячне сплетіння, а в народі тим, у кого виразка кажуть "душа не впорядку". Тому для повного одужання до здорової дієти необхідний відпочинок і спокій, та лікування нешкідливими ліками із цілющих рослин.

При захворюванні шлунка протипоказане свіже молоко, але корисно кисле - кефір, свіжий сир з вершками. Із солодощів цукор замінити медом, а якщо з'явиться печія, пожувати 5 зернин вівса або невеличкий шматочок топінамбура. Небажані випічки на дріжджах і категорично не вживати каву. Коли вночі виникають голодні болі, пити підсолоджену медом воду.

В народній медицині широко застосовується цілющі засоби рослинного походження:

  • свіжий сік картоплі - по дві столових ложки за 30 хвилин до вживання їжі
  • сік цибулі - по одній столовій ложці 3 рази на день, перед вживанням їжі
  • сік топінамбура - по дві столових ложки перед вживанням їжі
  • кілька очищених картоплин зварити у воді, не солитию Цей відвар пийте по півсклянки перед вживанням їжі
  • сухоцвіт багновий - одну столову ложку, на одну склянку окропу. Настоювати одну годину і тричі на день перед вживанням їжі приймати по одній столовій ложці
  • самий надійний наш - Гастроулькан:

Засіб із цілющих рослин Гастроулькан захищає слизову оболонку шлунка, дванадцятипалої кишки і стравоходу від агресивної дії соляної кислоти, знижує секреторну активність обкладних клітин, які виділяють соляну кислоту. Окрім того, Гастроулькан поліпшує мікроциркуляцію, метаболічні і репаративні процеси в шлунково-кишковому тракті.

Залиште свій коментар
Коментарі
22.01.2022 9:48
Доброго дня,чи є у вас препарат,який лікує неспіцифічний вираззковий коліт

Доброго дня,чи є у вас препарат,який лікує неспіцифічний вираззковий коліт?