Якщо ви прагнете покращити здоров’я очей, почніть з перегляду свого раціону. Звичайно, є вітаміни та полівітаміни для зору в таблетках, які можна приймати, але жоден із них не дасть таких хороших результатів, як звичайна здорова їжа. Саме їжа має бути основним джерелом вітамінів та інших необхідних для здоров’я речовин.
Отримувати достатню кількість вітамінів важливо в будь-якому віці, і для малих, і для старих. За даними Американської академії офтальмології, багата поживними речовинами їжа впродовж всього життя може зменшити ризик проблем зі здоров’ям очей, особливо тих, які з’являються пізніше в житті, таких як вікова дегенерація жовтої плями та катаракта.
Ось найважливіші вітаміни для здоров’я очей.
Вітамін А
Провітаміни та вітаміни А мають антиоксидантні властивості: уповільнюють або відновлюють окислення ДНК та інших структур клітин, яке відіграє роль у багатьох вікових захворюваннях. Вітамін А особливо важливий для запобігання вікової макулярної дегенерації. Він допомагає очам виробляти пігменти, які дають змогу бачити повний спектр світла. Також живить всі частини ока, важливий для метаболічних процесів, які проходять в сітківці. Дефіцит вітаміну А може спричинити ксерофтальмію (сухість), стан, який пошкоджує рогівку і спричиняє сліпоту. Вітамін А міститься в листових зелених овочах, яйцях і продуктах помаранчевого кольору, таких як морква, солодка картопля, гарбуз.
Каротиноїди зеаксантин і лютеїн
Зеаксантин і лютеїн мають вирішальне значення для захисту очей від ультрафіолетового випромінювання, яке може призвести до сліпоти та завдає непоправної шкоди очам, захищають від синього світла екранів; можуть бути корисними для запобігання симптомам дегенерації жовтої плями. Вони є у зелених листових овочах (наприклад, листовій капусті, шпинаті та зелені ріпи), капусті всіх видів, яскраво забарвлених ягодах, фруктах (хурмі, мандаринах) і овочах (броколі), кукурудзі, горосі.
Вітамін С
Це ще один антиоксидант, який може знизити ризик розвитку вікових захворювань очей і сухості очей. Ви можете отримати вітамін С з усіх овочів і фруктів, ягід, шипшини, квашених продуктів.
Вітамін Е
Допомагає знизити ризик вікового пошкодження очей, розвитку дегенерації жовтої плями, катаракти та сухості очей. Ви можете знайти вітамін Е в багатьох горіхах, арахісі, насінні та олії соняшника та гарбуза, авокадо, форелі.
Омега-3 жирні кислоти
Сітківка ока містить високу концентрацію омега-3 жирних кислот. Продукти, багаті омега-3 жирними кислотами, включають: жирну рибу, горіхи, різне насіння, зокрема насіння льону, більшість олій.
Вітаміни групи В, мінерали цинк і мідь також можуть відігравати важливу роль. Їх багато у зернових, бобових, м’ясі, овочах.
Лише здорове, збалансоване харчування забезпечить людину необхідним набором поживних речовин. Воно обов’язково повинно включати багато різнокольорових фруктів і овочів, горіхи, насіння, цільні зерна, бобові. Якщо просумувати вміст вітамінів і мінералів, важливих для очей, то на першому місці будуть темно-зелені листові овочі та зелень.