Навесні травна система стає більш чутливою: яскравіше реагує на огріхи раціону, переїдання, певні продукти. Ми «перебираємо харчами», самі не знаємо, чого нам хочеться. Це відчувають майже всі люди, а ті, у кого хворий шлунок, і поготів. А якщо навколо небезпека, стресові обставини, чуємо трагічні новини — це спричиняє нервове напруження, яке передусім негативно впливає на стан підшлункової залози. Не лише лікарям відомо, що в такому випадку будуть турбувати то закрепи, то проноси.
Нині саме з такою проблемою до Здравниць і консультантів «Зеленої планети Земної» звертається більшість прихильників фітотерапії. Пронос, який в народі з гумором називають «швидка настя», ні в якому разі не є остаточним діагнозом. Такий симптом притаманний багатьом захворюванням. Серйозні наслідки може мати інфекційне ураження на кшталт дизентерії, коліту, якщо не визначити збудника й не вгамувати його одразу.
А хто в житті не потерпав від «нервових»проносів, так званої «ведмежої хвороби»! Не хвилюйтесь, з цією бідою дуже швидко впораються ті, хто вчасно звернеться до «Зеленої планети Земної». Насамперед, треба застосувати дуже потужну фітокомпозицію ДІАР: вона добре усуває запалення, тамує кольки в животі, припиняє часті рідкі виділення. Якщо причина в нервах, не обійтись без помічного НЕВРОЗАНУ. Нервова система прийде до ладу, й не буде загострювати стан підшлункової і шлунка.
У випадку гастриту з підвищеною кислотністю слід додати ЗОЛОТНИК та ГАСТРОУЛЬКАН, щоб не сталося загострення, а тим більш не відкрилась виразка. Якщо кислотність знижена, потрібен ГАСТРОТОН. Якщо ж, не дай Боже, в організм потрапили отрути, надмірна доза ліків, хвороботворні організми, виробляється багато слизу, продуктів гниття та бродіння, для швидкої допомоги необхідний ТОКСАН, фітокомпозиція, виготовлена з дягеля лікарського —славнозвісного ангельського кореня.
Буває, що загострений стресом панкреатит вкупі з гіперацидним гастритом спричиняють стійкі закрепи. Тоді до ЗОЛОТНИКА додаємо ГАСТРОТОН, ЛАКСОН, НЕВРОЗАН. В разі нестерпнихкишкових кольок дуже потрібний СПАЗМОКОЛ. Часто доводиться додавати ще й НОРМОСТРУМ, бо щитовидна залоза великою мірою також впливає на роботу кишківника.
Але повернемось до проносів. Навіть якщо фітокомпозицій «Зеленої планети Земної» у вас під рукою не буде, панікувати не варто. Є можливість скористатись нескладними, але помічними засобами народної медицини:
* заваріть окропом ягоди чорниці і пийте як чай;
* зробіть настій м’яти: 1 ст.л. на склянку окропу, настоювати 40 хв., процідити, приймати по третині склянки тричі на день;
* приготуйте відвар бруньок осики: 1 ст.л. на склянку окропу, млоїти 20 хв. на малому вогні, настоювати 40 хв., приймати по 2 ст.л. тричі на день;
* зберіть листя і недозрілі ягоди малини: 2 ст.л. на 2 склянки окропу, настоювати 30 хв.,приймати по чверті склянки 4 рази на день;
* помічний настій цвіту бузку: 1 ст.л. на 2 склянки окропу, дати настоятися, пити по півсклянки 3 рази на день;
* якщо причиною проносу є підшлункова, найкращим для дітей і для дорослих є рисовий відвар: 1 ч.л. рису на 0,5 л води, варити 40 хв., процідити, приймати по 2 ст.л. кожні 2 год.
* помічні також відвари, узвари з сушенихгруш, свіжі груші вживати не можна.