Як врятуватись від полисіння

18 вересня 2022 р.

В Україні часто скаржимось один одному: «Лізе волосся!». Хоча нікуди воно не лізе, тобто не повзе, але ж іноді надмірно інтенсивно покидає голову — де воно мало б залишатись і добре рости. Однак волосся має час від часу випадати. Не може ж воно бути вічним.

У чоловіків тривалість життя волосся на голові в середньому 2 роки, у жінок — 4-5 років. А вій — 3-5 місяців.

Тривалість життя і стан волосся залежить також від віку людини: у старшому віці ріст уповільнюється і воно витончується. Ріст і вигляд волосся залежить ще й від стану нервової системи, ендокринного (гормонального) балансу, обміну речовин, харчування, вмілого чи недостатнього догляду.

Під дією високої температури і лугів міняється структура волосинки та її стан. Коли носять тяжкі, тісні головні убори, перуки, перебувають тривалий час з непокритою головою на сонці або морозі, волосся пересихає, порушується кровообіг в шкірі голови.

Нормально, коли у людини щодня випадає до 100 волосин, але восени чи навесні волосся випадає стільки, що іноді аж моторошно. З одного боку, це частково сезонний процес, пов’язаний з гормональними та обмінними перебудовами в організмі. Коли вони минають, волосся знов починає рости.

З іншого боку, втрачаємо волосся, бо в міжсезоння загострюються різні хронічні захворювання травної, нервової та ендокринної систем. Тому, щоб вилікувати полисіння (яке буває місцеве або загальне), запобігти випадінню волосся, слід знайти причину цього порушення. Найчастіше це пов’язано з нервовим напруженням та гормональними зсувами.

«Зелена планета Земної» в такому випадку застосовує помічні авторські фітокомпозиції Наталі Земної: НОРМОСТРУМ лікує щитовидну залозу, ЗОЛОТНИК — підшлункову, а НЕВРОЗАН допомагає впоратись з неврозами (як кажуть в народі, розплітає той нервовий клубок, який утворюється між цими залозами). Фітокомпозиція АЛОПІН безпосередню впливає на ріст волосся і його зміцнення. До внутрішніх ліків додаємо зовнішній засіб САНАТ, який забезпечить приток крові до волосяних цибулин: його слід легенько втирати в шкіру голови двічі на тиждень (нагадуємо, що голову перед тим мити не треба, щоби не пекло дуже сильно).

Вже за місяць прийому бачимо разючий результат. А загалом тривалість лікування НОРМОСТРУМОМ, ЗОЛОТНИКОМ, НЕВРОЗАНОМ, АЛОПІНОМ і САНАТОМ 2-3 місяці.

Якщо людина хворіє на цукровий діабет, волосся страждає ще сильніше. Тоді радимо приймати разом з усіма вищезгаданими фітокомпозиціями ДІАМАНТ до їди (тоді ЗОЛОТНИК — після).

Є багато цілющих рослин, які сприяють росту волосся. Ось кілька з них, які в Україні застосовують частіше.

Злинка канадська, народна назва«заткнигуз»: 2 ст.л. трави на 1 л окропу, настояти 30 хв., ополіскувати волосся.

Хміль звичайний: 2 ст.л. суплідь (шишок)на 2 л окропу, настояти, мити голову.

Кропива дводомна: 1 ст.л. листя на 1 склянку окропу, 1 год. настоювати, після миття легеньковтирати в шкіру голови.

Береза (будь-який вид): 6 ст.л. листя на півлітра окропу, настояти, ополіскувати волосся.

Липа (будь-який вид): 5 ст.л. цвітуна півлітра окропу, настояти, ополіскувати волосся.

Залиште свій коментар