Нетримання сечі (енурез) ― це справжня проблема! І в кожного вона своя: зі своєю особистою причиною чи комплексом причин, різними проявами. Тому слід індивідуально підходити до кожного випадку, кожної причини, враховувати вік, стать, стан здоров’я.
Енурез — це мимовільне виділення сечі за відсутності позиву або неможливість стримати такий позив, контролювати сечовипускання. Проявляється енурез такожнезначним витіканням сечі в разі кашлю, сміху, підйому важкого, бігу, стрибків; неконтрольованою потребою помочитися; відчуттям опущення стінок піхви, чужорідного тіла; відчуттям неповного спорожнення сечового міхура.
Немовлята не вміють утримувати сечу, для них це не порушення. Енурез до двох років ще сприймається як дитячий, нормальний. У старшому віці самовільне виділення сечі вдень або вночі вже свідчить про негаразди в організмі. Частою причиною енурезу є застуда від сидіння на холодному або мокрому (стільці, лавочці, камінцях), ходіння босоніж по холодній цементній підлозі. Іншими причинами можуть бути аденоїди, поліпи в носі, порушення функції сечового міхура, запалення і дефекти сечовивідного канатика та (або) взагалі всієї сечостатевої системи, порушення травлення, перевтоми, психічні чи фізичні травми, погані умови проживання, харчування, загальне переохолодження.
У дітей шкільного віку, які приходять до нас на прийом з батьками, часто бачу опущені нирки, деформований сечовий міхур і сечовід, причиною яких став атонічний, розтягнутий, опущений шлунок. Через погану роботу шлунка страждає і печінка, вона уражена токсинами, збільшена, не може функціонувати нормально. Вночі, коли дитина спить, її розтягнутий шлунок тисне на ліву нирку, а збільшена печінка — на праву. Потерпають обидві нирки, дитина себе вночі не контролює, внаслідок чого і відбувається мимовільне виділення сечі.
Як допомогти дитині? Потрібно тонізувати шлунок, налагодити його секреторну діяльність. Для цього важливе правильне харчування. Насамперед, не давати дитині вівсяну кашу, особливо з вівсяних пластівців. До меню мають входити пшоняна каша, капуста свіжа, квашена, цибуля, кріп, різноманітна зелень. Обмежте солодощі, цукор. Цукор не треба давати дитині ще й тому, що від нього інтенсивно розмножуються паразити, які можуть бути причиною нічного нетримання сечі.
Даємо такій дитині фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» ГЕПАХОЛ або ГЕПАХОЛ-3, щоб відновити функції печінки навіть у разі лямбліозного холециститу. Щоб підтягнути шлунок, налагодити травлення, призначаємо ГАСТРОТОН. Додаємо ГЕЛЬМІН від паразитів, а якщо є запальний процес в сечовому міхурі, то ЦИСТАН.
І обов’язково потрібен ТРИМНИК. Він підвищує тонус нервових центрів спинного і головного мозку, відповідальних за регуляцію сечовиділення, під час сну включно, тонізує сфінктер сечового міхура.
Часто в такій ситуації у дитини дуже чутлива нервова система. Вона погано спить, нерідко є плаксивою, руки у неї холодні, вологі, бувають проблеми з кишківником. Такий стан може бути через порушення функції (частіше понижена) щитовидної залози. В такому разі призначаємо НОРМОСТРУМ та ІНТЕЛЯТРИН для заспокоєння нервової системи. А для підтримки підшлункової залози — ЗОЛОТНИК (вживати після їди).
Курс лікування — два місяці, але позитивний результат можливий вже за місяць. Однак ми рекомендуємо пройти повний курс, аби не було повернення хвороби.
Нетримання сечі у жінок також часто викликане опущенням органів: печінка і шлунок тиснуть на нирки, а разом з ними опускаються і всі дітородні органи, деформується сечовий міхур.
Народна медицина з правіків тримала жінку в тонусі, в нормі. Жінки вміли зберігати молодість, знали, як бути привабливими, а між тим народжували мінімум троє—четверо дітей. Організм жінки був чистим, неприємних виділень переважно не було; а щоб бути духмяними, завжди мали для підмивання деревій, ромашку, нагідки.
Жінки, дівчата, навіть бабусі від нетримання сечі не потерпали. У них були під рукою потрібні не тільки для здоров’я, але й для темпераменту трави: підойма, вероніка, приворотень.
Підойма, або нечуйвітер волохатенький (Hieracium pilosella), непримітна рослинка, любить рости на лісових галявинах, сухих луках. Має невеликі сизуваті розетки пухнастих листочків, а квіти ― як у кульбаби. Підоймою її в народі назвали, бо дійсно піднімає, як сильний домкрат, всі опущені органи: тонізує розтягнені стінки шлунка, ставить опущений шлунок на місце, лікує гіпоацидний гастрит, піднімає нирки, матку, вирівнює сечоводи, подрібнює камені. Заготовляють рослину під час цвітіння разом з коренем, обережно витягуючи із землі.
Настій нечуйвітру волохатенького
1 ст. л. сировини залити склянкою окропу, настоювати 30-40 хв. Пити по 2 ст. л. 4 рази на день до вживання їжі, при загостренні по 1 ст. л. кожні 2 год.
Вероніка лікарська (Veronica officinalis) тонізує і піднімає шлунок, лікує печінку, селезінку, сприяє гарному травленню, зцілює всю сечостатеву систему. Саме до цієї рослини звертались жінки в разі опущення матки, нетримання сечі, клімактеричних розладів.
Настій вероніки лікарської
1 ч. л. подрібненої трави залити склянкою окропу. Настояти 40 хв. Пити по чверті склянки 4 рази на день за пів години до їди.
Піднімає органи й суміш вероніки лікарської, приворотню звичайного та нечуйвітру волохатенького. Усі трави брати порівну, а ліки готувати, як з вероніки. На основі цих рослин «Зелена планета Земної» виготовляє ПТОЗАН, який радимо жінкам від опущення матки, стінок піхви та інших сечостатевих органів, загину шийки матки, для комплексного лікування фіброміоми матки, аднекситів, ендометритів.
ПТОЗАН разом з ТРИМНИКОМ, ГЕПАХОЛОМ, ГАСТРОТОНОМ, ДІАМАНТОМ, НЕФРОПТАНОМ, ФЕМІНАТОМ всі органи жінки ставить на місце, позбавляє від болючих місячних, болю в попереку, нетримання сечі та великого живота. Якщо понижена функція щитовидної залози, не забуваймо і про НОРМОСТРУМ.
У чоловіків частою причиною нетримання є простатит, аденома передміхурової залози, ослаблення сфінктера сечового міхура та вікові гормональні зміни. Але в більшості випадків причини такі самі, як і в інших людей: опущення шлунка та інших органів, ниркові захворювання (наприклад, нефрит і гломерулонефрит), камінці в нирках та сечовому міхурі, цукровий діабет тощо.
Цьому теж можна зарадити. Є трава, зеленчук жовтий (Lamium galeobdolon), яка добре лікує чоловіка: простатит, аденому, уретрит, нирки (запалення, гломерулонефрит, ослаблення функції, застій), всю сечостатеву систему, посилює сфінктер сечового міхура, позбавляє нетримання сечі.
Зеленчук схожий на глуху кропиву, тільки цвіте жовтими квітами. Щоранку заварити склянкою окропу 1 ч. л. цього зілля, настоювати 10 хв., пити теплим по пів склянки 3-4 рази на день або 2-3 склянки на день по кілька ковтків. Так само зеленчук можна пити й жінкам від нетримання сечі.
Лікування енурезу може тривати від одного до кількох місяців. Але головне, що цю проблему можна здолати. Звертайтесь до консультантів Здравниць «Зеленої планети Земної», лікуйтесь і результат неодмінно буде!