Важко бачити війну навіть на екрані, щодня слухати воєнні новини, усвідомлювати жахливі втрати й руйнування країни. А як тим, хто на власному досвіді пережив обстріли, окупацію, втрату житла, не дай Боже, смерть близьких? Такого напруження нервова система в якийсь момент може вже не витримати.
Тому часто люди просто змушені застосовувати хімічні седативні, тобто заспокійливі, засоби. Ці препарати діють за рахунок пригнічення нервової системи. Але таке «заспокоєння» має для організму негативні наслідки. Тому хочу застерегти від надмірного захоплення чудодійними пігулками і порадити природні нешкідливі засоби, які виявляють заспокійливу дію і застосовуються при збудженні (неврастенії, астенії, неврозах) та безсонні.
Можна застосовувати настоянку коренів дягеля лікарського — того, що пахне ладаном: 1 ст. л. на склянку горілки, настоювати 7 днів, пити по 20 крапель на ніч. Також можна використовувати жабрій звичайний: готують настій трави із 2 ст. л. сировини на 500 мл
окропу, варити 5 хв., охолодити, процідити, пити по пів склянки 4 рази на день. З лаванди готують заспокійливі ванни (100-200 г на 2-3 л окропу настоювати 15 хв.).
А найкращий засіб — салат латук, або латук посівний. Він доступний, ефективний і не шкідливий: 4 ст. л. на півлітра окропу, настояти до охолодження, пити по пів склянки 3 рази на день, особливо корисно вживати перед сном.
Ви здивовані? Вірите чи ні, а спробувати варто! Окрім користі — від латуку нічого не отримаєте.
Наші пращури з давніх давен знали про снотворні та знеболюючі властивості латуку посівного, користувались протиспазматичними властивостями його листків, знали, що вони покращують травлення, очищають кишківник, запобігають накопиченню жиру.
Вчені виявили, що заспокоїти нерви, контролювати серцебиття й краще спати вночі допомагає специфічна речовина, один з основних компонентів соку салату — лактуцин.
Салат, котрий вирощують майже на кожному городі, містить калій, магній, йод, залізо, кальцій, кобальт, мідь, натрій, фосфор, цинк, флавоноїди, органічні кислоти, фенольні сполуки, вітамін С, каротин, біотин, чимало фолієвої кислоти, а ще пантотенову, рибофлавін, тіамін.
Можна довго перераховувати речовини, які містить латук, але краще на собі перевірити його дію. З кінця травня радимо щодня вживати в їжу ґрунтовий салат, а решту року — купувати його на ринках та в супермарекетах. Тоді будете твердо переконані в його користі для здоров’я і зможете вже самі про це розказати.