Затримка сечі

6 липня 2022 р.

Кілька місяців тому, ще до війни, Варвара із Вільшанки зверталась на наш сайт із запитанням: що робити в разі затримки сечі?

 

Вона пише: «Кілька разів ви писали про нетримання сечі, і дитяче, і в дорослих. А ось про затримку жодного разу так і не написали. Хоч це, можливо, більш серйозна хвороба, ніж коли виходить сеча. Чула також, як Наталя Земна говорила, що затримка це своєрідне отруєння організму. Тому прошу, напишіть, дайте відповідь на моє питання. Не тільки у мене це може бути».

Я дуже Вам вдячна за те, що нагадали про цю проблему, яка дійсно турбує багатьох людей. Тому поясню детально, розповім про різні причини затримки сечі і дам поради, щоб всі, кого це стосується, змогли визначити, що спричиняє затримку саме у них і ефективно пролікуватись. Дуже хочеться вам допомогти! Але наберіться терпіння, в одну розповідь тут не вкластися.

Сеча це рідина, яка виділяється нирками і накопичується в сечовому міхурі. По суті, це профільтрована і згущена плазма крові. В ній містяться хімічні і біохімічні речовини, зокрема, гормони, вітаміни і мінерали у вигляді солей чи іонів, а також шкідливі речовини, «залишки» обмінних процесів. Тому тривала затримка сечі в організмі є дуже небезпечною, адже призводить до інтоксикації. Недарма ж наші пращури, бачачи таку шкоду для здоров’я людини, казали: «Сеча в голову вдарила». При збільшенні об’єму виведеної сечі видаляється більше різних речовин, присутніх у крові, як шкідливих так і корисних.

Затримка сечі може бути частковою або повною, гострою або хронічною. Все залежить від причин. А їх багато і вони різні.

В гострій формі затримки сеча не може самостійно виділятись. Є відчуття переповненого сечового міхура, болючі позиви, біль над лобком і в проміжності. На шкірі виступає холодний піт, лихоманить. Сеча накопичується і розтягує стінки сечового міхура, і це дуже боляче. В такому випадку перша допомога — це випустити катетером сечу. А далі вже усувати причину.

Причиною може бути закупорка сечоводу каменем, здавлювання його спайками (рубцями) або пухлиною (аденома, пухлина статевої залози, пухлина сечоводу), загострення запалення в уретрі і як наслідок, її звуження, травма уретри. Гострий стан виникає і в разі великої втрати крові, у стані лихоманки, при зневодненні організму, при ураженні центральної нервової системи, запаленні в прямій кишці. Іншими причинами можуть бути: запалення спинного мозку, глисти гострики, гонорея (трипер), істерія.

В «Зеленій планеті Земної» є фітокомпозиції, які ліквідують причину, а разом з тим налагодять випускання сечі. ЦИСТАН усуне запалення у сечовому міхурі, УРОСЕПТ — в уретрі, ПРОСТАДЕН нормалізує передміхурову залозу, АСЦИТАН допоможе налагодити сечовиділення.

Чим допомогти при затримці сечі?

Давайте звернемось до досвіду наших дідів-прадідів. Вони на зиму завжди заготовляли, як для харчування, так і для лікування, плоди, насіння, коріння, ягоди.

Взимку, щоб працювали нормально нирки, не було запалень, не затримувалась сеча, свіжі корені селери натирали, вичавлювали з них сік і вживали як ліки за 30 хв. до їди по 1-2 ч. л. 3 рази на день. Особливо це допомагало чоловікам — статева залоза починала працювати нормально і потенція була відмінна.

А ще 1 ст. л. шишок хмелю заливали 1 склянкою окропу, настоювали і давали пити по 1 ст. л. 3 рази до їди.

Біль у сечовому міхурі знімає настій насіння кропу: 1 ст. л. насіння кропу на 2 склянки окропу, настоювати з вечора до ранку, випивати за день. Це розширює коронарні судини і нормалізує артеріальний тиск.

При сильних різких болях в сечовому каналі використовували порошок із насіння огірка — 2 ч. л. на 1 склянку води, 15 хв. витримати на слабкому вогні, 30 хв. настоювати, пити по третині склянки 3 рази в день до їди.

При різях у сечовому каналі: 1 ст. л. листя липи на 1 склянку води, 15 хв. витримати на водяній бані, 2 год. настоювати, пити по пів склянки 3 рази в день.

Можна пити сік берези по 3-5 склянок на день, особливо після операції.

Листя берези теж помічне: взяти 2 ст. л. на 2 склянки окропу, 30 хв. витримати на водяній бані, 10 хв. зачекати поки прочахне, процідити, пити по пів склянки 3 рази на день. Можна використовувати і бруньки берези, додавши до відваруна кінчику ножа соди питної.

Ягоди смородини теж завжди сушили на зиму: 1 ст. л. сухих ягід на 1 склянку окропу, настояти 1 год., пити по пів склянки 3-4 рази на день.

Ягоди горобини: 1 ст. л. ягід на 1 склянку окропу, настояти, пити по 2 ст. л. 4 рази на день.

Толокнянка: 1 ст. л. трави на 1 склянку окропу, охолодити, пити по 1 ст. л. 4 рази на день.

Солома вівса: 3 ст. л. соломи залити 1 л окропу, прокип’ятити 5-7 хв., процідити. Пити по 1 склянці 3 рази на день.

Корінь любистку: 1 ст. л. на 1 склянку води, нагріти, кип’ятити 10 хв., настояти 1 год., пити по 1 ст. л. 4 рази на день, особливо, коли є набряки і болять ноги від подагри.

Залиште свій коментар