Навесні заготовляють і таку важливу лікарську сировину як кора (Cortex) з дерев та чагарників. Її знімають з гілок, інколи з коренів.
Кору збирають у період посиленого весняного сокоруху, до розпускання листя. Не лише тому, що в ній міститься найбільше біологічно активних речовин, але головним чином через те, що в цей період кору легко відділити від деревини. Пізніше, влітку та восени, її знімати важче, а взимку, коли процеси росту припиняються, і зовсім складно.
Вибирайте лише молоді гілочки з гладенькою корою, бо стара складається в основному з пробкової тканини, в якій діючих речовин мало. За можливості беріть кору з уже зрізаних гілок, не обдирайте живе дерево! Гострим ножом зробіть кільцеві надрізи на відстані 25-50 см один від одного, з'єднайте їх одним або двома поздовжніми надрізами, а потім зніміть кору у вигляді жолобків або трубочок. Якщо кора вкрита наростами кущистих лишайників, це не зіпсує її властивостей. Їх слід лише ретельно зчистити.
Кора, порівняно з іншими частинами рослин, містить значно менше вологи. Вона гарно висихає на вільному повітрі, на сонці або в добре провітрюваному приміщенні. Слідкуйте, щоб жолобки сирої кори не складалися один в інший, бо тоді вона погано сохне і пліснявіє. Правильно висушена кора ламається з тріском, а не гнеться. Внаслідок окислення дубильних речовин вона майже завжди темнішає, набуває буро-брунатного кольору. Кора зберігає свої цілющі властивості впродовж 3-5 років, тож вказуйте рік її збирання, тоді не доведеться заготовляти щорічно.
В квітні, коли часто проводять санітарну обрізку дерев, можна попросити у дерева чи кущика кілька гілочок для лікування. Заготовляємо кору барбарису звичайного, бузини чорної, верби білої, гіркокаштана звичайного, дуба, калини, крушини ламкої (при заготівлі кори крушини її часто відшаровують тільки знизу і залишають у вигляді стрічок на кілька днів, а вже підв'ялену кору потім знімають).
Заготовляйте лише стільки кори, скільки вам необхідно, не знищуйте дарма рослини! При потребі в ліках ви завжди можете замість кори скористатися дрібними гілочками відповідного дерева.