Зірочник-мокрець

14 березня 2022 р.

Зірочник середній, Stellaria media — невеличка і непоказна, на перший погляд, рослинка родини Гвоздичні. Та вона ніби послана нам Богом в ці важкі часи, бо є майже скрізь і зеленіє навіть під снігом...

 

Зірочник зарадить тим, у кого хворе серце потерпає від стенокардії чи аритмії, виснажене і ослаблене стресом — це називається міокардія. Виснажена нервова система, нервове збудження, больові відчуття через різні запалення та хронічні хвороби, зокрема ревматизм — теж зарадить зірочник.

Він не лише трохи зменшить біль, а й спинить кровотечу: носову, гемороїдальну, кровохаркання при туберкульозі. Полікує гнійні рани, вугрі, висип бо є чудовим антисептиком, придатним для компресів, обмивань. Може розсмоктувати пухлини різного походження. Оздоровить ця травичка печінку і жовчний міхур, корисна для легень, особливо після вірусної інфекції, рятівна в разі легеневих кровотеч.

Зірочник знаний і як засіб від тиреотоксикозу, зобу — нормалізує роботу щитовидної залози.

Ця весняна рослина зацвітає разом з підсніжниками вже у березні. Але насправді вона зеленіє навіть взимку. Росте скрізь під ногами, полях та городах, натрапити на неї дуже легко.

Цвіте впродовж всього року дрібними білими зірчастими квітами, тому й називається зірочником, а ще — за свою лікувальну дію, бо рятує людині зір, здатна відновити око після травми, лікувати катаракту (почистити кришталик від солей). Завдяки виведенню солей полегшить стан і при остеохондрозі.

Настій зірочника

1 ст. л. подрібненої свіжої трави залити склянкою окропу, настоювати в термосі 1 год. Вживати по чверті склянки 4 рази на день та промивати ним очі.

Або: 2 ст. л. подрібненої свіжої трави залити 2 склянками холодної води настоювати 8 год., вживати по пів склянки 4 рази на день, а в разі загострень або ускладнень по чверті склянки 8 разів на день.

Замість настою можна використати сік. Зірочник помити, відібрати пошкоджені частини, вичавити сік. Він дуже соковитий, недарма ж його називають мокрецем! Сік добре допомагає при хворобах печінки, кровохарканні, нестачі вітаміну С. Соком (чистим або розведеним 1:1 кип’яченою водою) закрапуємо очі по 1 краплі ввечері перед сном. До соку додайте трохи меду і вживайте по 1 ч. л. 4 рази на день, запиваючи водою.

Та найпростішій спосіб лікування — вживати мокрець в їжу, особливо при хворобах легень, печінки, нирок, серця. Зараз, коли продуктів часом бракує, а потреби організму в корисних речовинах великі, мокрець замінить звичну зелень в раціоні. В складі рослини дуже багато вітаміну С, є каротиноїди, вітамін Е, флавоноїди, дубильні речовини.

Зберіть гарні зелені пагінці без коріння, помийте і додавайте до салату або вживайте окремо як зелень. Одна столова ложка (але не більше двох) — це лікувальна доза на день, приймати її можна тривалий час.

Для обмивань чи компресів готують відвар 10 ст. л. свіжої трави на літрі окропу: прокип’ятити до 5 хв., настояти 4 год. Ванни з настоєм приймають при нервовому збудженні.

Зірочник краще не висушувати, не робити спиртові настоянки — так він втрачає цілющу силу; але його можна зберігати деякий час в холодильнику.

Залиште свій коментар
Коментарі
25.04.2023 10:45
подяка

Низький уклін цій людині.