RSS

Новини

21 лютого 2023 р.
Лагідна ялиця
Це дерево трохи нагадує ялинку (смереку). Але його голочки більше схожі на видовжені тоненькі листочки, знизу сизувато-білі, із круглою верхівкою. Їх можна погладити і рук не поколоти. Гостра хвоя теж є, але на тих гілочках, де визрівають шишки. І ростуть вони дуже високо. Йдеться про ялицю — струнке вічнозелене дерево з гладенькою темно-сірою корою. В Карпатах та Прикарпатті поширена ялиця біла. Її ліси світлі і приємні, насичені повітрям, на відміну від смерекових.
20 лютого 2023 р.
Тістечко з буряка? Це просто і смачно!
Для тістечка потрібні: 2 середніх бурячка (200 г запечених), 250 г пшеничного борошна, 30 г какао, дрібка солі, пів пакетика розпушувача для тіста, 50 г кленового сиропу (цукрового сиропу чи меду), 50 мл олії, 100 г чорного шоколаду, 200 мл соєвого (вівсяного, мигдального) «молока», і ще 50 г чорного шоколаду, щоб прикрасити десерт. Форма для випічки розміром 24 на 24 см або більша (тоді тістечко буде тоншим).
19 лютого 2023 р.
Не залишаємо жінок без уваги
«Зелена планета Земної» ніколи не забуває про вас, мої любі посестри. Дбає про здоров'я і маленьких, юних красунь, і коханих дружин, і жінок старшого віку. До того ж, ви — наш зв'язок із вашою родиною, домашні берегині, лікарі, вчителі, психологи...
16 лютого 2023 р.
Остеопороз як причина деформації хребців
Остеопороз — підвищена ламкість кісток через нестачу в них кальцію.
15 лютого 2023 р.
З гороху і суп, і каша нівроку
Як давно ви готували горох? Незаслужено призабутий за останні десятиліття, він нині привертає увагу вчених, виробників веганських продуктів, став модним інгредієнтом смачних і поживних витворів кулінарів різних країн.
14 лютого 2023 р.
Улюбленець бога Хорса
Сухі зерна жовтого або зеленого кольору містять мало жирів, натомість багато вуглеводів, білка і харчових волокон, мають чимало необхідних нам вітамінів і мінералів. Серед найбільш цінного — залізо, марганець, магній, фосфор, мідь, цинк, калій. З вітамінів переважає група В: В2 (рибофлавін), В3 (ніацин), В5 (пантотенова кислота), В6 (піридоксин), В9 (фолієва кислота). Є вітаміни А, Е, К, С. Завдяки такому чудовому складу горох здатний не тільки нагодувати, а й полікувати.
13 лютого 2023 р.
Бешиха: її види, причина і лікування
Бешихове запалення викликають бактерії-стрептококи. Сприяють розвитку інфекції діабет, варикоз, порушення кровообігу, суха, уражена грибком шкіра, знижений імунітет, перевтома. Бешиха спричиняє не лише місцеве запалення шкіри чи слизових оболонок, а й загальні симптоми: підвищення температури до 40 градусів, біль у суглобах і м’язах, слабкість. Зникає апетит, з’являється апатія, порушення сну. Якщо не лікуватись, можливі тяжкі ускладнення: тромбофлебіт, менінгіт (після бешихи на обличчі), септичний артрит, гломерулонефрит, виразки, абсцеси, порушення роботи серцево-судинної системи, навіть сепсис.
12 лютого 2023 р.
Сочевиця та гречка — те, що треба
В разі діабету 1 і 2 типу очищене зерно, білий рис, білі макарони та хліб вживати вкрай небажано, бо це перенапружує підшлункову залозу та спричиняє стрибки глюкози в крові. Але є продукти з високим вмістом вуглеводів, які навіть хворим на діабет підуть на користь.
11 лютого 2023 р.
Гарбуз із яблуками
Гарбуз із яблуками — це улюблена народна страва мешканців Центральної України. Гарбузів та яблук в українців ніколи не бракувало, запекти їх у печі теж не лінувались. А ласували потім усією родиною.
11 лютого 2023 р.
День гарбуза в «Зеленій планеті Земної»
До цієї ягоди-овоча можна звернутись як до домашньої аптеки. Гарбуз (Cucurbita) почистить організм від паразитів, солей, важких металів, загоїть рани, виразки. Додадуть здоров’я вітаміни C, A, В6, фолієва, пантотенова та нікотинова кислоти, рибофлавін, тіамін, мікро- та макроелементи (калій, залізо, фтор, мідь, цинк, кальцій, фосфор тощо). В насінні є 20% жирної олії і фітостерин кукурбітол. Поліпшить травлення велика кількість клітковини.