RSS

Новини

6 травня 2023 р.
Буйно квітне черемшина
Черемха росте берегами річок та озер, увологих лісах, гаях та парках, а у декого — в садку. Зацвітає в травні. І не просто цвіте, а таки буйно квітне, уся влита китицями білих духмяних квіточок, ніби одягнулася в мереживну святкову білу сукню. За народними прикметами, зацвітаючи, черемха приносить останні холоди, потім вже пануватиме тепло, настане очікуване літечко.
4 травня 2023 р.
Зеленчук жовтий
Нещодавно в лісі бачили тільки його поплямовані сріблястим листочки, а вже на якихось рослинках розкрились і квіти. Можна не вагаючись впізнати зеленчук жовтий (Galeobdolon luteum).
3 травня 2023 р.
Дикі рослини зроблять їжу вишуканою і корисною
Інколи вважають, що дикорослі трави їла лише біднота. Та любили смак диких рослин і вельможі з огляду на їх велику користь. Відомі кухарі тримали в секреті улюблені приправи з трав.
2 травня 2023 р.
Золотий рододендрон
Українська флора дуже різноманітна за рахунок того, що маємо на території країни різні ліси, болота, лісостепи, степи, субтропіки, гори, узбережжя морів. Але це «законне» різноманіття доповнюється ще й особливими, унікальними для наших теренів видами. Таким є рододендрон жовтий, родом з Чорноморського регіону, Кавказу та південно-східної Європи. Ви знали, що він росте в Україні в дикій природі з дуже давніх часів?
1 травня 2023 р.
Цвіт клену
Квіти багатьох рослин їстівні. І дерева не виняток. Це акація, бузина, яблуня, вишня, слива та інші розоцвіті плодові дерева, липа, клен… Зараз ніжними світло-зеленими, чи, швидше, жовто-зеленими, майже неоновими суцвіттями вирізняються на тлі інших дерев клени.
28 квітня 2023 р.
Здоров’я від нарцису
Пам’ятаю, коли повернулись по війні з Німеччини додому, побачили геть зарослий бур’янами город. Та бур’яни не змогли знищити любистку і нарцисів. Нарциси нас дочекалися — їх можна було розпізнати навіть у темряві. Ми брали з них квіти, листя й лікували застуди, бронхіти. Від болю в грудях використовували, від кашлю, коли ніяк не відходило мокротиння.
27 квітня 2023 р.
Робіть пробу на алергію
Той, кому доводилося отримувати уколи, пам’ятає, що медики цікавляться, чи немає алергії на ліки? У більшості випадків роблять пробу: невелику кількість препарату вводять під шкіру, якщо за 15 хв. не з’явилося почервоніння, роблять ін’єкцію.
26 квітня 2023 р.
Лікувальні рецепти з верби
Найбільш цілюща частина верби — це кора. Тож кожна господиня, яка лікувала свою родину, завжди мала її у своїй аптечці. І ви, напевно, заготували кору під час сокоруху, поки вона добре відділяється від гілочок.
25 квітня 2023 р.
Доступний делікатес
Знавці та гурмани цінують його дуже високо. Та й коштує він недешево — не кожному по кишені. А чи знаєте, що отой знаний делікатес досить поширений у природі?! Зустріти його можна на заплавних луках й у світлих лісах, у траві й серед чагарників... Адже це молоді пагони холодку лікарського (Asparagusofficinalis). Вирощена аграріями на полі культурна рослина називається «спаржею».
24 квітня 2023 р.
Догляд за шкірою і мікробіом
Кожен з видів мікроорганізмів, які живуть на нашій шкірі, потребує певних умов: кислотності, температури, вологості, наявності поживних речовин. Змінюючи будь-який з цих показників, ми змінюємо склад мікробіоти.