RSS

Новини

23 квітня 2023 р.
Запалення трійчастого нерва робить життя нестерпним
Така напасть як запалення трійчастого нерву часто трапляється навесні, коли на сонечку тепло, а в затінку холодно, від дощів вогко, а вітри продувають, здається, наскрізь. Трохи не вбереглись — і от маєте болячку. Інколи ні пити, ні їсти, ні говорити, ще й їсти через трубочку доводиться.
22 квітня 2023 р.
Кінський часник черешковий
В квітнику виріс незнайомий ніжно-зелений кущик: листя схоже на кропиву, тільки м’яке й не жалюче, вже й білі квіткові пуп'янки з'явились... А візьміть-но листочок в руки, потріть між пальцями - чуєте запах часнику? Тоді це швидше за все кінський часник черешковий. Можете переконатись — запах властивий всім частинам рослини. В народі не могли не відзначити цю оcобливість: часничниця, гулявник часниковий, а ще підгачник, кропива дурна. А «кінська» назва виникла тому, що навесні, ще до початку цвітіння у квітні, коні з задоволенням рослину поїдають.
21 квітня 2023 р.
Рубромікоз: причини, діагностика, лікування
Грибкові інфекції серед людей досить поширені. Ту чи іншу форму мікозу має принаймні один з п’ятьох жителів планети. Щоправда, грибки певний час можуть співіснувати з нашим організмом, не завдаючи йому помітної шкоди. Однак за деяких умов стають надзвичайно небезпечними. Вони чекають моменту, коли організм заслабне і його здатність до опору інфекціям зменшиться, або, наприклад, активізуються після курсу лікування антибіотиками, гормонами, імунодепресантами, чи коли ми потрапляємо в агресивне стресове середовище. Всі ці чинники ризику здатні порушити рівновагу організму і зробити його уразливим.
20 квітня 2023 р.
Мікробіом рота
З ротової порожнини наразі виділено понад 700 видів лише бактерій. В кожної окремої людини в роті може мешкати від 50 до кількох сотень видів. Але в ротову порожнину щодня навідуються і гості: мільйони бактерій, вірусів, грибів з повітрям, їжею, поцілунками. Без стійкого, дружнього до нас мікробіому багато з них ставали б причиною хвороб.
19 квітня 2023 р.
Мазь УНІВЕРСАЛЬНА
Мазь має протизапальну, бактерицидну, ранозагоювальну дію. Застосовується для лікування нашкірних захворювань, ущільнення тканин, для санації ран, виразок, в разі запалення слизових оболонок, риніту, геморою.
16 квітня 2023 р.
Христос воскрес!
Вітаю вас з Великоднім святом — з цим світлим днем Христового воскресіння! Так само воскресне наша Україна: в мирі, в злагоді, любові, у Божій благодаті.
13 квітня 2023 р.
Тече з носа
І це не про шмарклі, а про вазомоторний риніт. Люди скаржаться, що з одної ніздрі, або й двох йде чиста вода, інколипо кілька місяців.
12 квітня 2023 р.
Мити чи не мити: кислотність шкіри та здоров’я
Здорова шкіра завжди слабо кисла. Рівень рН шкіри різний на різних частинах нашого тіла і коливається від 4,1 до 5,8: обличчя більш кисле, а пахви та пах менш кислі. Кислотність шкіри підтримує цілісність шкіри та забезпечує протимікробний захист. Аномальний рівень кислотності пов’язаний зі шкірними захворюваннями: дерматитом, вульгарними вуграми, ксерозом (сухість шкіри).
11 квітня 2023 р.
Зберіть лікувальну кору
Навесні заготовляють і таку важливу лікарську сировину як кора (Cortex) з дерев та чагарників. Її знімають з гілок, інколи з коренів.
10 квітня 2023 р.
Запашна фіалка
Навесні природа щодня дарує нам нові ліки. Ось уже й синьо-фіолетові квіточки фіалки ясніють в лісах, серед чагарників, в парках та в садках. Ця гарна й запашна рослинка ще й дуже цілюща! Додасть сил та допоможе подолати хвороби, очистить організм після виснажливої зими від токсинів, оскільки активізує роботу лімфатичних вузлів.