RSS

Новини

17 квітня 2025 р.
Квітневі поради
Навесні природа швидко позбувається сплячого, відпочинкового стану. Їй вистачає і короткого сонечка, головне, що воно вже гріє, і запасених вітамінів, полісахаридів, з яких рослина дістає енергію, мінералів, які розчиняються водою зі снігу.
15 квітня 2025 р.
Горицвіт весняний
Лишень закінчились зимові холоди, одразу, ніби вже давно стояли на старті, з’являються перші квітнучі рослини.
13 квітня 2025 р.
Верба — найперші ліки
Сьогодні, 13 березня, святкуємо Вербну неділю. І яка ж ця неділя гарна! Яка вербна! Здається, що вся весна вербою пахне. А кущі верболозу вбираються білими котиками, немов то весна своєю перловою усмішкою звеселяє нас, хоче сказати, що природа оживає, відроджується.
12 квітня 2025 р.
Колір спокою і гармонії
Кольором 2025 року, за версією Інституту кольору Pantone, став Mocha Mousse. Теплий і насичений коричневий відтінок символізує комфорт, гармонію і прагнення до простих, але вишуканих життєвих радощів.
11 квітня 2025 р.
Холодні кінцівки у підлітка
Пані Ірина запитує, що робити, якщо у підлітка 17 років постійно холодні кінцівки рук і ніг?
9 квітня 2025 р.
Червоний вовчак
Пані поставили діагноз «дискоїдний червоний вовчак». Питає, як це вилікувати?
7 квітня 2025 р.
Отруйні і цілющі
Пан Петро запитує, чи є у складі наших фітокомпозицій аконіт. Отруйні рослини — це складна тема для фітотерапії. Адже для того, щоб вміти безпечно і з користю застосовувати отруйні рослини, потрібен досвід не однієї людини, а багатьох поколінь; потрібна обережність, точність у приготуванні і дозуванні; але також важливий і особистий досвід фітотерапевта чи лікаря.
5 квітня 2025 р.
Діабет і болючі місячні
Пані питає, чи може цукровий діабет спричиняти болючі місячні.
3 квітня 2025 р.
Не нашкірне захворювання
Нас часто запитують про псоріаз, вважаючи його нашкірним захворюванням. Дійсно, його зазвичай лікують дерматологи. Але насправді це системне хронічне автоімунне захворювання, яке проявляється на шкірі, але завжди походить із середини організму. У випадку псоріазу страждає не лише шкіра, а часто й нігті, суглоби, зв’язки, м’язи, очі, серцево-судинна система, статеві органи.
1 квітня 2025 р.
Диво-коренеплід
Наша звичайна редиска — доволі таки загадковий коренеплід, бо в дикій природі не зустрічається і його походження невідоме, хоча припускають, що це гібрид кількох диків видів. А ви знали, що звичайна червона редиска, чорна редька, зелена, редька дайкон, олійна редька — це різні підвиди одного виду Raphanus sativus? Це дійсно так, хоч вони і досить відмінні.