RSS

Новини

19 січня 2024 р.
Ісландський мох з Українських Карпат
Загадкові карпатські мольфари здавна знали секрет особливих ліків, що рятували майже від усіх хвороб, повертали до життя тяжкопоранених, піднімали на ноги знесилених важкими недугами. Чудодійне зілля, яке називали грань,границя, легківець або плюцник, лікувало дуже небезпечні у давні часи хвороби: сухоти, кашлюк, астму, серйозні розлади травлення, цукровий діабет, тяжкі опіки, великі гнійні рани.
17 січня 2024 р.
Чай чорний, зелений, трав’яний, цілющий...
Хіба є більш поширена застільна традиція, яка об’єднує різні народи, ніж традиція чаювання! Англійці піднесли її майже до ритуалу, японці — до високого мистецтва, без чаю мате латиноамериканці практично не уявляють собі життя, а наші предки гарячим напоєм з цілющих рослин укріплювали дух і тіло. Взимку чаювання набуває особливої актуальності — і настрій підніме, і допоможе відпочити від справ, і з друзями поспілкуватись, і зігріє, і застуду здолає...
15 січня 2024 р.
У лікуванні лімфостазу консервативні методи — найкращі
Буває таке, що під вечір у вас набрякають ноги або руки? Спочатку ці набряки зникають до ранку самі по собі. Потім стають більш помітними і стійкими, шкіра стає натягнутою, набряки починають боліти. Якщо так — потрібна допомога, бо такі симптоми означають лімфостаз (інша назва: лімфедема). На лімфостаз страждають мільйони людей в усьому світі. За даними ВООЗ, це приблизно 10% населення планети.
13 січня 2024 р.
Що таке інулін, і чому він потрібен не лише діабетикам
В природі існує багато лікарських рослин, які не лише відіграють значну роль у профілактиці цукрового діабету, а й здатні вилікувати діабет 2-го типу і зменшити дозу отримуваного інсуліну при інсулінозалежному діабеті. Допомогти тут можуть як звичайні овочі, так і лікарські рослини. Частина з них вирізняється великим вмістом особливої речовини — інуліну. Відкрив його аптекар Розе понад двісті років тому, добувши нову речовину із коренів оману (Inula helenium). Назвав її інуліном відповідно до латинської назви рослини.
11 січня 2024 р.
Виразковий неспецифічний коліт
Які причини та чи виліковна ця хвороба? «Зелена планета Земної» доводить, що фітокомпозиціями її, дійсно, можна лікувати.
9 січня 2024 р.
Банош — це дуже смачно!
Сподіваємось ви вже трохи відпочили від свят, змогли уникнути або успішно здолати наслідки новорічного застілля. Про всяк випадок нагадуємо про помірність у харчуванні й рятівні фітокомпозиції: ЗОЛОТНИК, ТОКСАН, ГЕПАХОЛ, СПАЗМОКОЛ, ЛАКСОН, ГАСТРОУЛЬКАН, ГАСТРОЛІК і ГАСТРОТОН. Та якщо вже знов хочеться смачненького, і не просто смачненького, а рідного, традиційно українського — подумайте про банош...
7 січня 2024 р.
Гірчиця від застуди і для апетиту
Для багатьох гірчиця — улюблена приправа, яка допомагає швидше перетравити і засвоїти важку жирну їжу. Але це не єдине її застосування.
5 січня 2024 р.
Журавлину — до столу
Журавлина — дар дуже давньої, ні на що інше не схожої, чарівної природи з води, піску, моху, унікальних рослин і тварин: мохових боліт, вологих, але світлих шпичкових лісів. «Її» місць, стає все менше. Навіть зараз, коли очевидно, що болота і заболочені ліси мають величезне значення для живлення річок та ґрунтів водою, для збереження всієї дикої природи, клімату, навіть наших кордонів від ворогів, їх продовжують віддавати на відкуп заради видобутку торфу, бурштину чи планують там водні траси.
3 січня 2024 р.
Ефірні олії: для тіла і для душі
Людям здавна був відомий надзвичайний вплив рослинних ароматів на організм. Стародавні єгиптяни, шумери, індійці не уявляли своє життя без ароматичних сумішей. Їх широко застосовували у косметичних засобах, для лікування, дезінфекції приміщень, бальзамування померлих, під час молитов, жертвоприношень і свят, за них навіть воювали. А які коштовні дари піднесли Ісусу волхви? Так, ладан і миро.
1 січня 2024 р.
Любий серцю пастернак
Корені пастернаку смачні й збагачують наше щоденне меню, збуджуючи апетит, тамуючи біль від кишкових, печінкових і ниркових кольків. Вони полегшують стан під час лихоманки, мають відхаркувальну й сечогінну дію. Хочемо звернути вашу увагу і на користь пастернаку для серцево-судинної системи.