RSS

Новини

11 серпня 2021 р.
Розкажіть, будь ласка, чи може вишня нашкодити людині?
Запитання до Наталі ЗЕМНОЇ «Розкажіть, будь ласка, чи може вишня нашкодити людині?»
9 серпня 2021 р.
Звичайна ожина може не допустити загострення апендициту
Запитання до Наталі ЗЕМНОЇ «Почула дивину дивну, ніби звичайна собі ожина може не допустити загострення апендициту. Невже ця ягода має таку силу?», - Олександра, учениця 9-го класу.
7 серпня 2021 р.
СЕРПНЕВІ ЩЕДРОТИ
Надворі серпень. Ще спекотно, ще по-літньому прозора блакить неба. Однак приємною прохолодою ночей і першим золотим полиском в зелених шатах дерев цей місяць нагадує нам, що до осені вже не дуже й далеко. Проминуло свято пророка Іллі. І вранці над річкою можна побачити легкий туман. Вода в річках, ставках, озерах стає прохолоднішою. Й матері не пускають малих дітей купатися, аби не застудилися. Але не засмучуйтеся: сонячне, барвисте літо триває й до самої осені радуватиме нас серпневими щедротами.
6 серпня 2021 р.
ОЖИНОВИЙ СЕЗОН
У ягідний сезон поласуйте досхочу ожиною. Ці ягоди (як і багато інших) будуть для вас не лише смачною їжею, а й ефективними ліками від багатьох захворювань. І, щонайперше – надійною профілактикою від недуг. Листя, гілочки ожини звичайної (ожина сиза, рос.- ежевика сизая, Rubus caesius) ви, мабуть, вже заготовили у липні, а плоди дозріють зараз, у серпні. І навіть ще у вересні, соковиті ягоди, покриті загадковим сизим серпанком, дозрівають собі під листочками.
4 серпня 2021 р.
ПРО ШОВКОВИЦЮ, ЇЇ КОРИСТЬ ТА ІНТУЇТИВНІСТЬ ДІТЕЙ
Чи помітили ви, як швидко минає пора надзвичайно цілющої і надзвичайно смачної ягоди – шовковиці? Чимало людей, на жаль, не виявляють допитливості й мало знають про цю ягоду, її лікувальні властивості. То ж нерідко бачимо, як осипаються додолу гарні стиглі плоди і люди топчуть їх, проходячи повз дерево, подекуди й не здогадуючись, що нехтують чудодійними ліками. Щоправда, інакше поводяться діти. Малеча інтуїтивно відчуває користь цієї ягоди. І як тільки вона починає набирати соку, злітаються до дерева, мов пташенята, веселими зграйками. І смакують, смакують, смакують. Справді, ягода додасть їм здоров’я, сили, бадьорості.
2 серпня 2021 р.
НА ПОРІ ЧОРНИЦЯ
Яка це смачна, соковита ягода. Вочевидь і світ не став би світлішим, якби не було цієї чорненької ягоди. Чому так кажу? Ягода чорна – а світ світліший? Бо чорниця дарує людям зір. У давнину чорницю обов’язково давали людям, які страждали від курячої сліпоти. Зір поліпшувався. Цю практику засвоїли й наступні покоління. І вже пізніше, для профілактики очних захворювань, давали чорницю водіям, яким доводилося їздити й уночі, льотчикам, людям, професія яких залежить од гостроти зору.
30 липня 2021 р.
ЧОРНА СМОРОДИНА – ЕФЕКТИВНІ ЛІКИ І СМАЧНА ЇЖА
Наші предки добре знали, що ягід у сезон потрібно наїстися досхочу. Такої ж думки дотримуються фітотерапевти. Звісно, свіжих ягід надовго не запасешся, тож на зиму їх корисно засушувати. У висушеному вигляді вони найменше втрачають поживних речовин. Це стосується й чорної смородини. Смородина – унікальна ягода. Вона лікує “букети” хвороб. Тому до неї так тягнуться люди зрілого віку, які вже встигли «поназбирати» чимало різних недуг. Дітям вона також надзвичайно корисна. Адже смородина незамінна у разі авітамінозів. Лікує ця ягода тонзиліти, поліпшує зір, допомагає зцілювати гастрит.
22 липня 2021 р.
Лікує вишня
Літо в розпалі, а отже настав ягідний сезон – час, коли дари садів, лісів допоможуть кожному з нас зміцнити здоров’я. Сьогоднішня наша розмова про смачну, соковиту і водночас дуже цілющу вишню. Про плід вишні і про дерево загалом.
19 липня 2021 р.
ТАЄМНИЦІ МАТЕРИНКИ (продовження)
Завжди намагаюся цікаво і водночас легко, доступно передавати людям знання про лікувальні властивості материнки. Та знову і знову наголошую на її певних особливостях, таємницях. Часто люди дивуються: як багато «вміє» ця рослина.
17 липня 2021 р.
ТАЄМНИЦІ МАТЕРИНКИ
Я відкрила для себе цю прекрасну рослину якось несподівано казково, ще зовсім малою. Діти завжди дивляться на світ захопленими, зачарованими, широко розплющеними очима. Пізнаючи довкілля, вони щоденно, щомиті роблять для себе дивовижні відкриття. Деякі миті дитячих пізнань залишаються такими ж дивовижними й тоді, коли вже далеко позаду неповторно-прекрасна пора – дитинство. Отакою миттю зосталася у моїй пам’яті й перша зустріч з материнкою.