RSS

Новини

21 жовтня 2021 р.
КОЛІТ ДОПОМАГАЮТЬ ЛІКУВАТИ ОГІРКИ
Мабуть усім людям смакують огірки. Мені вони теж смачні, навіть запах апетитний. Кажуть, що вони лікують чимало хвороб, зокрема і коліт. Важко повірити, адже огірок складається майже з однієї води. Хоч огірки вже зібрані з грядок, але про це потрібно знати. Тож будемо вдячні про розповідь, присвячену огіркові. (З редакційної пошти)
20 жовтня 2021 р.
АРОНІЯ ЛІКУЄ ГІПЕРТОНІЮ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ
ПРИ ГІПЕРТОНІЇ ДРУГОГО СТУПЕНЯ ЯГОДИ АРОНІЇ МОЖУТЬ НАШКОДИТИ Прочитав у якійсь літературі, що з гіпертонією, як кажуть, добре справляється аронія. Однак, не впевнений, що точно знаю як це робити. (З редакційної пошти)
18 жовтня 2021 р.
КУПИВ НА БАЗАРІ АЙСТРИ…
«Купив на базарі айстри, приніс додому, подарував дружині. А вона так зраділа цим, здавалося б, простим квітам, обличчя засвітилося посмішкою. Подякувала мені, а потім сказала, що айстри не тільки гарні, а і дуже цілющі, лікують, нібито, чимало захворювань. І навіть можуть лікувати хвороби печінки, нирок. Чи це справді так?». Віктор С. (із редакційної пошти).
15 жовтня 2021 р.
ЧОРНОБРИВЦІ ДОПОМОЖУТЬ БУТИ ЗДОРОВИМИ
В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, люблять цю невибагливу рослину, яка щедро і гарно квітує. Та не тільки за сонячну красу, а й за неповторний пряний незвичайний запах, притаманний лише цьому роду рослин. А родичів у чорнобривця (рос.- бархатцы, Tagetes L) немало – понад тридцять. І в усіх пахнуть не тільки квіти, а й листя, бо рослина ефіроолійна впродовж усього свого життя – від моменту з’яви на світ і до часу, коли зів’яне листя пізньої осені. Українці гостинно прийняли цю золотаву квітку, тільки-но вона, подолавши чималий шлях з далекого материка, примандрувала на нашу землю.
14 жовтня 2021 р.
СИНІ БАКЛАЖАНИ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ
В останні дні чую від багатьох відвідувачів сайту запитання: чому не розповідаю про баклажани. Насправді це не зовсім так. Цієї теми ми торкалися в минулі роки, та й цього року також. Тож сьогодні я розповім про ті властивості баклажанів, про які ми ще з вами не говорили. Справді, сині баклажани – це, як на мене, неперевершений витвір природи. Нині цими овочами залюбки смакують у багатьох країнах світу. Зокрема і в європейських. Але перед тим, як стати улюбленим овочем європейців, баклажани тривалий час були в опалі. Давні греки, римляни називали їх "яблуками сказу" і вважали, що систематичне споживання баклажанів призводить до порушення психіки. Такі негативні судження, які не мали жодного підґрунтя, надовго затримали розповсюдження баклажанів і вживання їх як їжу в європейських країнах.
12 жовтня 2021 р.
ПЕРЕЦЬ СОЛОДКИЙ СМАЧНИЙ І КОРИСНИЙ
Сьогоднішня наша розмова про перець солодкий. Нагадаю, що перець прийшов до нас із Мексики: пряний, гострий і солодкий. Плоди пряного перцю використовують у їжу як приправу, для апетиту, а з солодкого готують самостійні страви, салати, фарширують м’ясом чи рибою. Дуже смачний перець фарширований овочами - морквою, цибулею, ще й з приправами.
11 жовтня 2021 р.
ЛОПУХ ДОПОМОЖЕ ЗАПОБІГТИ РАКУ ШЛУНКА
«В родині були хворі на рак шлунка. Тож вважаємо, що варто нам застерегтися од такого захворювання. Порадьте, яка рослина допоможе в такому разі і як робити ліки? Можливо, є в природі доступна і знайома всім рослина.». Родина із Дрогобича. Львівської обл. На ваші запитання відповідає Наталя ЗЕМНА
4 жовтня 2021 р.
В ЧОМУ СИЛА АЇРУ
« Ви не раз говорили про корисність і особливу силу аїру. Я куштував і листя, і коріння, але відчув лише гіркоту. Поясніть, в чому ж сила цієї рослини?І ще одне запитання: в мене гіпоацидний гастрит, чим порадите лікувати, якою рослиною?». А. Сидорків, Харківська обл. На ваші запитання відповідає Наталя ЗЕМНА
30 вересня 2021 р.
ДИВИНА ГУСТОКВІТКОВА (СКІПЕТРОВИДНА)
«Шановна Наталю Земна, прошу розповісти про дивину скіпетровидну. Зібрала квіти дивини, засушила. Пам’ятаю з колишніх Ваших розповідей, що це надзвичайно корисна рослина, лікує чимало хвороб. У самої назбирався вже «букет» недуг. І чомусь впевнена, що мені ці гарні квіти допоможуть» - з листа до редакції.
28 вересня 2021 р.
ШЛУНКУ ЗАРАДИТЬ КОРІНЬ ПІВОНІЇ
На ваші запитання відповідає Наталя ЗЕМНА «Постійно почуваюся некомфортно через хвороби шлунка, апетит поганий, кишківник незлагоджено працює. А у дочки менструальний цикл порушений. Чи можна зарадити рослинними ліками? Можливо є така рослина, що росте біля хати, на городі? Р. Б., Сумська обл.